Provozuje:
Juris Real Estate

Návrh smlouvy s Polskem o Turówu míří na vládu.

Návrh smlouvy s Polskem o hnědouhelném dole Turów v blízkosti českých hranic je na světě, připravený k projednání vládou.

Návrh smlouvy s Polskem o Turówu míří na vládu.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Návrh smlouvy s Polskem o hnědouhelném dole Turów v blízkosti českých hranic je na světě, připravený k projednání vládou.

Na twitteru tuto informaci oznámila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL), která o úpravě smlouvy jednala v úterý ve Varšavě se svou polskou kolegyní.

Dokument dostal podle ní pro informaci hejtman Libereckého kraje Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj) a český velvyslanec v Polsku Jakub Dürr.

Půta v pátek v České televizi řekl, že Česká republika odeslala do Varšavy připomínky k navrhované úpravě smlouvy.

"Uběhly jen tři dny a vyprecizovaný návrh smlouvy s Polskem k Turówu je na světě připravený k projednání vládou. Díky všem, co se na něm podíleli," napsala Hubáčková.

Půta se domnívá, že nedořešené otázky nespíš budou záležet na dohodě premiérů obou zemí. K návrhu už vypracovali připomínky experti z ministerstva životního prostředí, České geologické služby i Libereckého kraje.

"Já věřím, že pokud polská strana, polská vláda tu mezinárodní dohodu chce uzavřít, tak má teď nejlepší příležitost to udělat," uzavřel v ČT Půta.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

MPO připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi.

Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mj. zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v ČR. Více»

Cena plynu pro evropský trh dál klesá.

Polevily obavy z nedostatku suroviny. Více»

Nejvíce kapitálu v českých firmách kontrolují i letos vlastníci z Lucemburska.

Firmy a fyzické osoby z Lucemburska jsou podle objemu ovládaného kapitálu v základním jmění podruhé v řadě největšími zahraničními vlastníky českých firem. Více»

Stát za dostavbu D4 zaplatí stejně bez ohledu na růst finančních nákladů.

Stát za dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem zaplatí stejně bez ohledu na růst nákladů. Protože jde o tzv. PPP projekt, jsou veškerá rizika přenášena na soukromý sektor. Více»

Nehammer podpoří rozšíření ropovodu TAL.

Rakouský kancléř Karl Nehammer je podle premiéra Petra Fialy (ODS) připraven podpořit rozšíření kapacity ropovodu TAL (Transalpinský ropovod). ČR by tak měla zajištěnu dostatečnou kapacitu pro případ, že by nemohlo využívat ropu z Ruska. Více»

Všechny články a aktuality »»