Provozuje:
Juris Real Estate

Návštěvnost pod 50 procent proti roku 2019 hlásí až 43 pct fitness center.

Návštěvnost nižší než 50 procent proti roku 2019 podle aktuálního průzkumu České komory fitness (ČKF) hlásí až 43 procent provozovatelů fitness center.

Návštěvnost pod 50 procent proti roku 2019 hlásí až 43 pct fitness center.

autor. JURIS REAL, ČTK

Návštěvnost nižší než 50 procent proti roku 2019 podle aktuálního průzkumu České komory fitness (ČKF) hlásí až 43 procent provozovatelů fitness center.

Zhruba stejný počet respondentů uvádí, že k nim kvůli současným protiepidemickým opatřením nechodí více než 30 pct klientů.

Vyšší návštěvnost přitom mají fitness centra a další vnitřní sportoviště, kde se lidé při vstupu prokazují certifikátem o dokončeném očkování.

Celkově tak činí dvě třetiny lidí, další třetina využívá dokladu o prodělané nemoci covid-19, negativním testu z laboratoře nebo absolvuje samotest na místě.

Vyjma nižší návštěvnosti sportoviště čelí také vyšším nákladům, ty čtvrtině provozovatelů vzrostly o více než 30 procent. Výsledky výzkumu ČTK poskytla prezidentka ČKF Jana Havrdová.

Návštěvnost na 80 procentech a vyšší v porovnání s předkrizovým rokem 2019 uvedlo 14,5 procenta fitness center a dalších vnitřních sportovišť.

Průzkum podle Havrdové ukázal, že vyšší návštěvnost fitness center existuje ve velkých městech.

S vyššími náklady se musí vyrovnávat zhruba 60 pct provozovatelů fitness.

Ohledně energií vykazuje vyšší náklady 51 procent sportovišť, zvýšené výdaje za hygienické potřeby uvedlo přibližně 16 procent respondentů, dalším 11 procentům fitness center stouply mzdové náklady.

"Hlavním zájmem provozovatelů je nabídnout své služby široké veřejnosti trvale a bezpečně, aby se všichni, kdo se o své zdraví starají, mohli pravidelně hýbat. Díky pravidelné fyzické aktivitě je možné získat a udržet si dobrou kondici, náladu i imunitu, které potřebujeme více než dříve. Pohyb by měl být jedním z hlavních nástrojů boje proti většině nemocí, nejen proti covidu-19," uvedla Havrdová.

Doplnila, že sportoviště mají zkušenost, že lidé, kteří se necítí zdravotně dobře, cvičit nechodí.

Empirické šetření ČKF uskutečnila mezi 339 provozy. Odpovídali především zástupci fitness center, ale i dalších vnitřních sportovišť, bazénů a saun. Nejvíce respondentů pocházelo z Prahy, a to zhruba 19 pct.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Spořitelna založila společnost ČS Dostupné bydlení.

Česká spořitelna chce ve spolupráci s městy stavět nájemní byty. Více»

CTP se dále rozšiřuje v areálu firmy Zetor.

Společnost CTP se dohodla se Zetor Tractors a rozšiřuje svůj areál CTPark Brno Líšeň o 69 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy. Více»

V Brně se prodalo nejvíce bytů od krize.

Realitní trh v Brně zažil v uplynulém roce období plné extrémů. Více»

Vstupné na státní památky se zvýší v průměru o 30 korun.

V průměru o 30 korun, tedy asi o 15 procent zdraží vstupné na památky spravované státem. Důvodem jsou zvýšené výdaje Národního památkového ústavu (NPÚ), především za ceny energií a služby spojené se zabezpečením objektů. Více»

Antikvariát Knihobot loni zvýšil čtyřnásobně obrat na 76 mil. Kč.

Chystá expanzi. Více»

Všechny články a aktuality »»