Provozuje:
Juris Real Estate

Nejvíce bytů v Praze se prodává v deváté městské části.

Lidi do této městské části láká především dobrá dopravní dostupnost a také občanská vybavenost.

Nejvíce bytů v Praze se prodává v deváté městské části.

autor. JURIS REAL

Lidi do této městské části láká především dobrá dopravní dostupnost a také občanská vybavenost.

Letošní čísla v realitách ukazují, že hospodářská krize je pryč a že zájem občanů o koupi bytů narůstá. Toto zjištění platí především pro realitní trh v našem hlavním městě. Podle výsledků developera Ekospol šlo během léta v celé Praze na odbyt 1 095 bytů. Od počátku letošního roku se dohromady prodalo 3 464 nových bytů, což je v meziroční komparaci nárůst o více než 34, 2 procenta oproti stejnému období loňského roku.

Zatím nejsilnější zájem o nové byty po nástupu recese v roce 2008 má tři společné jmenovatele. Jsou to: Dlouhodobě rekordně nízké úrokové sazby hypotečních úvěrů, nový trend nákupů bytů za účelem investice a především široká a neustále doplňovaná nabídka bytů v superlevných developerských projektech.

Za výsledky prodeje bytů na Praze 9 částečně stojí rozloha území, na kterém se tato městská část nachází. MČ Praha 9 sice patří k největším pražským obvodům, ale to je pouze jeden z důvodů. Její velkou výhodou je dobré pokrytí MHD, a to především trasami metra B i C. A např. v oblasti Vysočan a Libně se v posledních letech investovalo do občanské vybavenosti, zvelebení parků, dětských hřišť a postavila se různá sportovní zařízení včetně cyklistických stezek. To však podle realitních expertů nejsou hlavní (pozn. jediné) výhody "devítky".

Velkou roli hraje i skutečnost, že je zde na rozdíl od jiných částí Prahy ještě stále kde stavět.

Navíc developeři tu mezi sebou bojují o klienty i cenami - průměrná cena bytů bývá do 45 tisíc korun za metr čtvereční. Největší zájem přetrvává o bytové jednotky 1Kk či 2Kk, které zde tvoří zhruba 60 procent prodaných bytů.

Ovšem právě díky rozmanitosti celého obvodu se v deváté městské části dobře prodávají i větší byty.

V současnosti se de facto staví po celém obvodu Prahy 9, byť samozřejmě existují výjimky, které potvrzují toto pravidlo. Např. Central Group staví komplex šesti bytových domů v Nových Letňanech.

Jak již bylo uvedeno, pár set metrů od Nových Letňan se nachází stanice metra trasy C, obří nákupní centrum, základní školy i park. Většina bytů má parkovací stání, sklep a balkon nebo terasu.

Developer Star Group se zase při stavbě projektu Kejřův Park 2 zaměřil na pohodu bydlení v podobě přírody, některé byty disponují vlastními zahrádkami, bytovou zástavbu obklopuje revitalizovaný Hořejší rybník a rovněž lesopark. Nedaleko je několik autobusových a tramvajových zastávek i stanice metra trasy B. Přímo v areálu Kejřova parku se nachází mateřská školka i vyhlášená restaurace.

Na Harfě se pro změnu rýsuje překrásný komplex Sedmikráska, který má barvami připomínat stejnojmennou rostlinu našich zahrad. Velké lákadlo Sedmikrásky představuje park, který má vedle ní vyrůst.

Zajímavá je i Rezidence Eliška, kterou ve Vysočanech dokončuje český developer Gaudí.

Byty staví rovněž developer Deramis Group, který stojí i za dalším dokončovaným projektem Zelené Město 2 v Hrdlořezích.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»