Provozuje:
Juris Real Estate

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

Na severu Německa skoupili většinu vesnice.

Neonacisté bohužel dobývají východ Německa.

autor. JURIS REAL, Lidovky.cz

Na severu Německa skoupili většinu vesnice.

Bezmála třicet let od sjednocení stále trápí východní část Německa úbytek obyvatel a vylidňování celých oblastí. Kvůli nedostatku práce či chabé občanské vybavenosti se do venkovských částí Saska-Anhaltska nebo Meklenburska-Předního Pomořanska nikomu moc nechce. Výjimku pak bohužel představují pravicoví extremisté a neonacisté. Těm odstřiženost od okolí vyhovuje. Stále častěji se snaží kupovat opuštěné nemovitosti, ideálně statky či rozsáhlé pozemky, a usadit se tam. Např. v meklenburském Jamelu skoupili už většinu vesnice. A začínají ji měnit k obrazu svému. Nápis na jedné z tamních staveb hlásá, že jde o vesnické společenství, které je „svobodné, sociální a národní“. Pár metrů dál stojí rozcestník udávající směr a vzdálenost do Braunau am Inn, rakouského rodiště nacistického vůdce Adolfa Hitlera.

Německé bezpečnostní složky už delší dobu sledují snahy pravicových radikálů zapustit kořeny v regionech se specifickými problémy. Henry Krentz, odborník na pravicový extremismus saské vnitřní rozvědky, k tomu nedávno uvedl v rozhovoru pro deníky vydavatelství Funke, že radikálové využívají nemovitostí jako základen pro další aktivity, např. pro školicí centra. Jenom v Sasku registroval úřad na ochranu ústavy za loňský rok sedmadvacet objektů ve vlastnictví pravicově radikálních skupin, o pět víc než v roce 2018. Hlavně během léta, kdy se konají na řadě míst hudební festivaly, vrcholí i koncertní sezona pravicově radikálních hudebních skupin.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst na Letné prošlo celkovou revitalizací.

Blátivý sešlapaný prostor mezi Hanavským pavilonem a bývalým Stalinovým pomníkem byl nahrazen decentní dřevěnou podestou se zábradlím, která umožní pohodlnou vyhlídku i s posezením a současně zamezí další destrukci svahu. Více»

Pošta si hodlá od obchodních bank půjčit na provoz až pět miliard korun.

Česká pošta si hodlá od komerčních bank nebo od státu půjčit až pět miliard korun. Půjčkou chce překlenout období, než dostane od státu úhradu nákladů za poskytování tzv. univerzální služby v letech 2018 až 2022. Více»

V Pražské tržnici byl dnes otevřen komunitní prostor H40.

V Pražské tržnici byl dnes otevřen komunitní prostor H40 s podnikatelským inkubátorem Art&Digital. Lidé tam mohou přijít na vzdělávací i kulturní akce. Více»

Státním vojenským lesům loni poklesl zisk o 88 procent na 9,1 mil. Kč.

Státním Vojenským lesům a statkům ČR (VLS) loni klesl meziročně zisk o 88 procent na 9,1 milionu korun. Obrat firmy poklesl o zhruba 12 procent na 2,79 miliardy Kč. Společnost to uvádí ve své výroční zprávě umístěné ve Sbírce listin. Více»

Stavbaři prorazili 840 metrů dlouhý tunel Mezno.

Má zrychlit vlaky. Více»

Všechny články a aktuality »»