Provozuje:
Juris Real Estate

Obchodní banky zatím nepřipravují kvůli koronaviru uzavírání poboček.

Tuzemské komerční banky zatím nepřipravují kvůli epidemické situaci uzavírání svých poboček. Jejich zaměstnanci ale mnohem více pracují z domova, zejména ti v pozicích na centrálách.

Obchodní banky zatím nepřipravují kvůli koronaviru uzavírání poboček.

autor. JURIS REAL, ČTK

Tuzemské komerční banky zatím nepřipravují kvůli epidemické situaci uzavírání svých poboček. Jejich zaměstnanci ale mnohem více pracují z domova, zejména ti v pozicích na centrálách.

Banky se snaží bránit šíření koronaviru střídáním pracovních skupin. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími bankami. "V tuto chvíli omezováni provozu našich poboček nechystáme.

Vzhledem k velikosti a otevřenému interiéru našich poboček jsme bez problému schopni zajistit udržení odpovídající vzdálenosti mezi klienty a poradci," řekl ČTK mluvčí České spořitelny Filip Hrubý.

Omezení provozu poboček aktuálně neplánuje ani Komerční banka. "Na všech našich pobočkách dodržujeme platná bezpečnostní opatření a klientům doporučujeme běžné věci vyřizovat prostřednictvím přímého bankovnictví a vzdáleného poradenství," uvedl mluvčí banky Pavel Zúbek.

Provoz poboček UniCredit Bank je podle mluvčího Petra Plocka zajišťován při dodržení všech bezpečnostních a zdravotních opatření, a to včetně měření teploty klientů a zaměstnanců při vstupu do pobočky, použití dezinfekce, bezpečných rozestupů, ochraně prostřednictvím plexiskel u přepážek apod.

Air Bank pobočky nezavírala ani na jaře během nouzového stavu. "Proto také nyní počítáme s tím, že pobočky zůstanou pro klienty nadále otevřené," upozornila mluvčí banky Jana Pokorná.

Banky se snaží čelit epidemii částečnou prací z domova svých zaměstnanců. V Raiffeisenbank jsou na tzv. home office aktuálně zaměstnanci pražské centrály. V UniCredit Bank jsou větší část pracovního týdne zaměstnanci z hlavních budov, kde to povaha práce umožňuje, na home office. Air Bank dlouhodobě využívá režim "flexi office", který umožňuje zaměstnancům, aby mohli pracovat odkudkoli se jim to hodí a přizpůsobili si i pracovní dobu. Podmínkou je, aby jim flexi office schválil jejich nadřízený a aby tím neomezovali spolupráci s dalšími kolegy. "Plošné nařízení práce z domova v tuto chvíli naplánované nemáme," dodala Pokorná. V Komerční bance se zaměstnanci střídají na pracovištích v týdenních intervalech. Jsou rozděleni obvykle do tří až čtyř skupin, které se na pracovištích nepotkávají. Zaměstnanci České spořitelny využívali home office již před pandemií v průměru jednou týdně. "Předpokládáme, že využívání práce z domova dále poroste," podotkl Hrubý.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

Vyhlášky obcí a krajů budou zřejmě v jedné sbírce až od roku 2022.

Sbírka obecních a krajských vyhlášek asi začne fungovat od roku 2022. Bylo by to o rok později, než navrhovala vláda. Sněmovna by o tom měla rozhodnout v listopadu. Více»

Šumavský Ski and Bike Špičák hlásí rekordní letní návštěvnost.

Rekordní letní návštěvnost, meziročně o 44 procent více turistů a bikerů, zaznamenal Ski&Bike Špičák, hlavní sportovní areál západočeské části Šumavy a největší horský areál Plzeňského kraje. Více»

Slovenská továrna Volkswagenu odstartovala výrobu modelu Karoq.

Německá automobilka Volkswagen včera ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Více»

Všechny články a aktuality »»