Provozuje:
Juris Real Estate

PČR navrhla obžalovat přes 30 lidí kvůli údajně nevýhodnému prodeji bytů.

Policie navrhla obžalovat přes 30 lidí kvůli údajně nevýhodnému prodeji bytů (privatizaci bytů) na Praze 1.

PČR navrhla obžalovat přes 30 lidí kvůli údajně nevýhodnému prodeji bytů.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Česká tisková kancelář a Česká televize)

Policie navrhla obžalovat přes 30 lidí kvůli údajně nevýhodnému prodeji bytů (privatizaci bytů) na Praze 1.

Informovala o tom Česká televize (ČT). Podle dřívějších informací serveru Seznam Zprávy čelí stíhání úředníci a bývalí i současní politici včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého (tehdy TOP 09), podle vyšetřovatelů způsobili městské části škodu 32,3 milionu korun. Lomecký již v minulosti vinu odmítl. "V druhé polovině listopadu byl ve věci policejním orgánem předložen návrh na podání obžaloby," řekl ČT dozorující státní zástupce Jan Lelek. V případu bylo původně obviněno 36 lidí. Dva podle žalobce zemřeli, čtyři obvinění uzavřeli dohodu o vině a trestu. Tu podle Lelka ještě musí projednat soud.

Vyšetřování se týká hlasování o privatizaci bytů v období od roku 2010 do roku 2018, kdy byl Lomecký starostou Prahy 1.

Případem se nyní policie zabývala podruhé, trestní stíhání poprvé zastavil žalobce, který chtěl podle Seznam Zpráv nechat vypracovat nový znalecký posudek týkající se údajně způsobené škody.

V původním zastaveném stíhání policisté tvrdili, že pod cenou bylo prodáno 23 bytů s celkovou škodou přes 41 milionů korun, následně vyčíslili škodu zhruba o devět milionů korun nižší.

Server napsal, že mezi obviněnými jsou vedle Lomeckého i jeho zástupce Daniel Hodek (ČSSD) a další zastupitelé Filip Dvořák, Jaroslava Janderová nebo Jan Bürgermeister (všichni ODS). Obvinění se týkalo také Jana Votočka (TOP 09) a Richarda Bureše (ODS), stíhán je i zastupitel Filip Kračman (TOP 09).

Za nedbalostní porušení povinnosti při správě cizího majetku a maření úkolu úřední osoby hrozí obviněným jeden rok až pět let vězení.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Obce a města mohou požádat o subvence na obecní byty či kanalizace.

Středočeské obce mohou žádat kraj o dotace na budování obecních bytů z nebytových prostor, které jsou v jejich vlastnictví. Více»

Ministerstvo navrhuje zvýšit od července životní minimum z 4 250 na 4 620 Kč.

Životní minimum by se mohlo od července zvýšit z 4 250 na 4 620 korun, tedy téměř o devět procent. Stejně by se upravily i minimální částky pro dospělé a děti v domácnosti, které jsou nižší. Více»

Německo podle tisku zvažuje přeměnu části Nord Stream 2 na přípojku pro LNG.

Německo zvažuje přeměnu části plynovodu Nord Stream 2 na přípojku na zkapalněný zemní plyn (LNG) na pobřeží Baltského moře. Uvedl to časopis Der Spiegel. Více»

Investoři mají v budoucnu přispět Nymburku na nové nemovitosti.

Stavitelé nových rezidenčních nemovitostí (bytů a rodinných domů) v Nymburce budou muset městu přispívat na veřejnou infrastrukturu. Více»

KS v Hradci Králové zamítl nárok rodu Walderode na zkonfiskovaný majetek.

Krajský soud v Hradci Králové v odvolacím řízení zamítl nárok rodu Walderode v restituční kauze, v níž jde o majetek zhruba za tři miliardy korun. Rod o vrácení majetku usiluje od roku 1992. Více»

Všechny články a aktuality »»