Provozuje:
Juris Real Estate

Plzeň předčila Brno.

Jen v metropoli je nyní dvojnásobně více moderních skladových a průmyslových nemovitostí třídy A než bylo před 10 lety v celé České republice.

Plzeň předčila Brno.

autor. JURIS REAL

Jen v metropoli je nyní dvojnásobně více moderních skladových a průmyslových nemovitostí třídy A než bylo před 10 lety v celé České republice.

Rok 2015 byl pro trh industriálních nemovitostí v České republice velmi dobrým rokem, který přinesl hned několik rekordů.

Na konci prosince 2015 dosáhl v České republice celkový objem moderních skladových a průmyslových nemovitostí třídy A určených k pronájmu 5,69 milionů m2. Největším dílčím trhem se 40% podílem zůstává nadále Praha.

Stojí za povšimnutí, že jen v Praze je nyní dvojnásobně více moderních skladových a průmyslových nemovitostí třídy A (2 264 000 m2) než bylo před 10 lety, v roce 2005, v celé České republice (1 033 000 m2).

Na druhé místo se koncem loňského roku posunul Plzeňský kraj s 15,5% podílem, který tak na třetí příčku odsunul Jihomoravský kraj s podílem těsně pod 15 %.

Během posledních tří měsíců roku 2015 bylo na trh uvedeno 17 nových projektů o celkové rozloze 153 000 m2, většina z nich byla dokončena v Plzeňském kraji (49 %). Zhruba 22 % z celkového objemu nových projektů bylo vybudováno spekulativně.

Celkem bylo za rok 2015 dokončeno 565 700 m2 nových prostor. Jedná se o nejvyšší objem nových ploch od období krize. Největší podíl nových prostor byl uveden na trh v Praze (45 %) a v Plzeňském kraji (30 %).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»