Provozuje:
Juris Real Estate

Počet státních institucí zastupovaných majetkovým úřadem loni stoupl.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni uzavřel 1451 dohod o zastupování v soudních sporech. Ve srovnání s rokem 2015 jde o nárůst o 580 dohod.

Počet státních institucí zastupovaných majetkovým úřadem loni stoupl.

autor. JURIS REAL

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) loni uzavřel 1451 dohod o zastupování v soudních sporech. Ve srovnání s rokem 2015 jde o nárůst o 580 dohod.

"Mezi nejčastěji zastupované úřady patří ministerstvo spravedlnosti, ministerstvo financí a Státní pozemkový úřad. Majetkoprávní spory ÚZSVM zastupuje vlastními zaměstnanci, eliminuje se tak najímání externích advokátů státní správou," sdělil mluvčí úřadu Radek Ležatka. Současně úřad informoval, že loni v majetkových soudních sporech uhájil 354 miliard korun. Podle Ležatky loni ÚZSVM řešil více než 10.000 právních jednání.

Nejvýznamnějším sporem ohledně sumy bylo podle úřadu vítězství ve sporu o určení pravosti platebních příkazů v hodnotě přes 336 miliard korun, které se měly týkat poradenství k výstavbě dálnic údajně podepsané někdejším federálním ministrem financí začátkem 90. let.

Mezi dalšími úspěchy patří například uhájení 3,5 miliardy korun před provozovateli fotovoltaických elektráren, 1,3 miliardy korun v soudním sporu se společností TH’ system a.s. nebo jeden ze sporů s Casinem Kartáč o 567 milionů korun.

ÚZSVM zastupuje stát před soudy, rozhodčími orgány, správními úřady a jinými orgány ve věcech týkajících se majetku státu. Vystupuje v těchto řízeních za organizační složku státu, příslušnou s tímto majetkem hospodařit.

ÚZSVM poskytuje rovněž v zákonem vymezených případech bezplatnou právní pomoc obcím a zastupuje je před soudy.

Hlavní zdroj příjmů úřadu tvoří prodeje a pronájmy pozemků, budov a staveb a také prostředky, které státu připadly z tzv. odúmrtí po zemřelých bez dědiců.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»