Provozuje:
Juris Real Estate

Podíl hostů z ciziny v hotelech činil v listopadu 41 procent.

Předloni to bylo 25 pct.

Podíl hostů z ciziny v hotelech činil v listopadu 41 procent.

autor. JURIS REAL, ČTK

Předloni to bylo 25 pct.

Podíl zahraničních hostů v tuzemských hotelech podle státní agentury CzechTourism v listopadu činil 41 procent. Předloni to činilo 25 procent, před pandemií koronaviru v roce 2019 zhruba 60 procent.

Do hotelů v ČR loni v listopadu přijelo přibližně 715.000 turistů, což je meziročně asi o 636.000 více. Agentura CzechTourism to dnes sdělila ČTK na základě dat Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Ředitel CzechTourismu Jan Herget doplnil, že zpřísnění protiepidemických opatření ke konci předposledního měsíce roku znamenala pro cestovní ruch opětovný útlum.

Počty turistů téměř ze všech sledovaných zemí v listopadu podle Hergeta v meziročním srovnání vzrostly o stovky i tisíce procent.

"Dojížděli jsme především na pozitivní vlně z léta," uzavřel Herget.

Nejvíce zahraničních turistů přijelo z Německa, zhruba 63.000. V roce 2020 jich nebyly ani tři tisíce, naopak v roce 2019 zavítalo v listopadu do českých hotelů asi 121.000 německých cestovatelů.

Výrazný nárůst čeští hoteliéři zaznamenali loni v listopadu u hostů z Izraele, těch se ubytovalo 13.690, což bylo o 2.000 více než v roce 2019.

Větší počet turistů než v předpandemickém roce přijelo loni v listopadu do českých hotelů také z Islandu.

Šlo o 339 cestovatelů, o 30 procent více než v roce 2019.

Propady přesahující 90 procent v počtu zahraničních hostů ve srovnání s dobou před pandemií tuzemské hotely v listopadu sledovaly u Číny, Jižní Koreje, Japonska nebo Ruska.

Síť OREA Hotels & Resorts ještě počátkem listopadu předpokládala, že za jedenáctý měsíc dosáhne zhruba o pět procent vyšší poptávky než v roce 2019.

Vlivem vládních restrikcí ale hosté rušili rezervace a průměrná obsazenost v hotelech řetězce v listopadu činila 41 procent, o 16 procentních bodů méně než o dva roky dříve, uvedl ředitel obchodní strategie OREA Hotels & Resorts Jiří Fontana.

Lidé podle Fontany ale utrácejí více peněz. Nejvíce je to podle něj patrné v horských resortech, kde průměrná útrata zákazníka proti roku 2019 stoupla až o 50 procent.

"Horší je situace v městských a lázeňských hotelech, které byly a stále jsou nejvíce zasažené omezeným cestováním přes hranice a také rušením skupinových rezervací. Poptávka o tyto hotely v porovnání s rokem 2019 poklesla zhruba na polovinu," řekl dále.

V datech za prosinec loňského roku se podle Hergeta projeví zavedení přísnějších vládních opatření v boji proti šíření koronavirové nákazy, zejména zákaz vánočních trhů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

MPO připravuje vytvoření státního obchodníka s energiemi.

Má sloužit především pro nákup plynu, do budoucna možná i dalších energií. Cílem státního obchodníka je mj. zvýšení energetické bezpečnosti, ale i zvýšení vlivu státu na zásobách plynu v ČR. Více»

Cena plynu pro evropský trh dál klesá.

Polevily obavy z nedostatku suroviny. Více»

Nejvíce kapitálu v českých firmách kontrolují i letos vlastníci z Lucemburska.

Firmy a fyzické osoby z Lucemburska jsou podle objemu ovládaného kapitálu v základním jmění podruhé v řadě největšími zahraničními vlastníky českých firem. Více»

Stát za dostavbu D4 zaplatí stejně bez ohledu na růst finančních nákladů.

Stát za dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem zaplatí stejně bez ohledu na růst nákladů. Protože jde o tzv. PPP projekt, jsou veškerá rizika přenášena na soukromý sektor. Více»

Nehammer podpoří rozšíření ropovodu TAL.

Rakouský kancléř Karl Nehammer je podle premiéra Petra Fialy (ODS) připraven podpořit rozšíření kapacity ropovodu TAL (Transalpinský ropovod). ČR by tak měla zajištěnu dostatečnou kapacitu pro případ, že by nemohlo využívat ropu z Ruska. Více»

Všechny články a aktuality »»