Provozuje:
Juris Real Estate

Pouze krize může přinést pokles cen bytů.

Ceny bytů v příštím roce porostou pomaleji. Růst pod pět procent očekávají odborníci nejen u cen bytů, ale i u nájemného.

Pouze krize může přinést pokles cen bytů.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Ceny bytů v příštím roce porostou pomaleji. Růst pod pět procent očekávají odborníci nejen u cen bytů, ale i u nájemného.

Aby ceny začaly klesat, musel by přijít ekonomický otřes, což však podle většiny analytiků není pravděpodobné.

„Růst ekonomiky zpomaluje, což může mít lehký vliv na pokles poptávky. Tu v posledním roce ale výrazněji ovlivnilo spíše zdražování hypoték kvůli růstu sazeb v ekonomice a omezení rizikovějších hypoték ze strany ČNB. Aktuálně je nižší poptávka po nemovitostech, což by mělo přetrvat i v příštím roce,“ konstatuje analytik Moneta Money Bank Petr Gapko. „Lze očekávat, že ceny nemovitostí v příštím roce i nadále porostou, i když pomalejším tempem než v předchozích letech. Některé analýzy sice naznačují, že jsou ceny nemovitostí nadhodnocené, ale dokud ekonomika neprožije výraznější otřes, nelze předpokládat, že by se ceny nemovitostí snížily,“ uvedl hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček.

Ceny nájemného reagují na růst cen bytů se zpožděním, přitom rostoucí ceny nemovitostí zvyšují i poptávku po nájemním bydlení.

Podle analytičky Komerční banky Jany Steckerové ceny bytů i nájemného již narazily na svůj strop a to hlavně v Praze a Brně. Neočekává ale pokles cen, spíše stagnaci. Pomalý růst mezd a obavy z vývoje ekonomiky by měly zpomalovat i růst cen nemovitostí.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»