Provozuje:
Juris Real Estate

Pražští radní schválili podmínky pro privatizaci více než 3 850 bytů.

Magistrát plánuje prodat zejména byty v panelových domech na Barrandově a Černém Mostě.

Pražští radní schválili podmínky pro privatizaci více než 3 850 bytů.

autor. JURIS REAL

Magistrát plánuje prodat zejména byty v panelových domech na Barrandově a Černém Mostě.

Výtěžek v řádu miliard korun pak chce investovat do sociálního bydlení. Magistrát plánuje prodávat především celé domy, a to bytovým družstvům, které si jejich obyvatelé založí. Prodej bude také rozdělen do čtyř etap.

Hlavní město vlastní asi 10 900 bytů v 616 domech. Zhruba 4 650 z nich ale nesmí prodat. Důvodem je mimo jiné to, že na jejich výstavbu v minulosti čerpala státní dotace. Zbavit se plánuje hlavně bytů, jejichž nájemci mají nájemní smlouvy na dobu neurčitou. Kolik korun za metr čtvereční občané zaplatí, přitom není jasné. Nicméně už dříve zástupci města uvedli, že bude vycházet z toho, že jde o obsazené byty. Městské byty prodávají také jednotlivé radnice, některé již prodej skončily. Privatizaci v současné době chystá např. Praha 8, která nájemcům nabídne asi 1 650 bytů v Karlíně a Libni a dalších 300 bytů v Kobylisích a Bohnicích. Za metr čtvereční občané zaplatí v průměru 15 000 až 20 000 korun. Městská část přitom očekává výnos zhruba dvě miliardy korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna schválila možnost vzniku komisí pro stavy sucha.

O opatřeních v době sucha by mohly v budoucnu rozhodovat komise obdobně, jako je tomu při povodních. Mohly by např. zakázat povolené odběry vody nebo nařídit vlastníkovi vodohospodářského zařízení jeho zprovoznění. Více»

Zastupitelé Jihomoravského kraje schválili aktualizaci zásad územního rozvoje.

Zásady (resp. územní plán kraje) jsou tak kompletní. Na aktualizaci závisí příprava silnice 43 vedoucí od dálnice D1 přes Brno a dále na sever. Až po vydání aktualizovaného územního plánu bude zakotvená trasa této komunikace. Více»

Stavebnictví v tuzemsku letos klesne o tři pct, odhadují ředitelé firem.

Stavebnictví v České republice letos v meziroční komparaci poklesne o tři procenta, příští rok o 1,5 %. Toto zjištění vyplývá z průzkumu společnosti CEEC Research. Více»

V Horní Suché byla otevřena nová továrna na baterie HE3DA.

Jedna z nejekologičtějších a nejmodernějších továren na světě na výrobu unikátních českých baterií HE3DA patřící akciové společnosti Magna Energy Storage (M.E.S.) byla otevřena ve čtvrtek 17. září 2020 v Horní Suché. Více»

Moneta Money Bank zlevnila hypoteční úvěry.

Moneta Money Bank snížila 9. září 2020 sazby hypoték. Nyní můžete získat hypotéku už se sazbu od 1,79 % p. a., při tzv. offsetové hypotéce neboli využití vlastních úspor máte šanci dosáhnout na sazbu až 1,64 % p. a. Více»

Všechny články a aktuality »»