Provozuje:
Juris Real Estate

Premiér Lotyšska si neumí představit společné MS v hokeji s Běloruskem.

Lotyšský premiér Krišjánis Kariňš uvedl, že si za současné situace nedokáže představit konání společného mistrovství světa v hokeji s Běloruskem v příštím roce.

Premiér Lotyšska si neumí představit společné MS v hokeji s Běloruskem.

autor. JURIS REAL, ČTK

Lotyšský premiér Krišjánis Kariňš uvedl, že si za současné situace nedokáže představit konání společného mistrovství světa v hokeji s Běloruskem v příštím roce.

Reagoval tak na protesty a násilnosti policie u jižních sousedů po prezidentských volbách, které minulý víkend za podezřelých okolností opět vyhrál autoritářský vůdce Alexandr Lukašenko.

Světový šampionát v lotyšské metropoli Rize a běloruském Minsku se má uskutečnit od 21. května do 6. června.

V každém městě se bude hrát jedna osmičlenná skupina, český tým bude mít základnu v Minsku.

"Myslím, že události v Bělorusku dramaticky mění situaci. Nyní nevidím možnost, že by naše země mohla organizovat mistrovství světa v hokeji společně s Běloruskem. Již jsem vyzval ministerstvo pro vzdělání a vědu, jež je současně zodpovědné za sport, aby kontaktovalo Mezinárodní hokejovou federaci, společně našly řešení a rozhodly, jak bychom se měli nejlépe zachovat," řekl Kariňš lotyšské televizi LTV7.

Dlouholetý prezident federace IIHF René Fasel v rozhovoru pro ruskou agenturu TASS reagoval, že mu více dělá starosti koronavirus a skutečnost, zda se šampionát bude moci konat s diváky. Letošní MS v jeho vlasti Švýcarsku muselo být kvůli globální zdravotní situaci zrušeno. "Mistrovství světa v Bělorusku v roce 2014 byl velký úspěch, zúčastnilo se ho více než 600 tis. diváků. Organizace byla skvělá. Nemáme důvod k tomuto tématu dělat politická prohlášení. Náš postoj je jasný, jsme připraveni jet do Běloruska," konstatoval Fasel.

Prezidentské volby v Bělorusku podle volební komise pošesté vyhrál Lukašenko. Hlavní opoziční kandidátka Svjatlana Cichanouská však výsledky neuznala, požádala o přepočítání hlasů a následně byla donucena k odjezdu do zahraničí.

V reakci na výsledky voleb vyšly do ulic běloruských měst tisíce lidí, proti nimž tvrdě zasáhla policie. Nejméně dva demonstranti zemřeli a podle BBC jich bylo na 6 700 zatčeno.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Česká republika podala kvůli dolu Turów podnět k Evropské komisi.

Ministerstva životního prostředí a zahraničí včera odeslala podnět k Evropské komisi (EK) kvůli rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów. Více»

Španělský sál byl zrekonstruován.

Pražský hrad za 35 milionů korun zrekonstruoval Španělský sál, ve kterém se konají slavnostní společenská setkání či kulturní akce. Více»

Česká pošta od 1.10. mění otevírací dobu 1 253 poboček.

Česká pošta ode dneška mění otevírací dobu na 1 253 pobočkách z celkových 3 200. Změna se bude týkat převážně menších pošt ve městech. Více»

Sekyra Group odstartovala výstavbu čtvrti Smíchov City za 20 miliard.

Developerská společnost Sekyra Group zahájila stavbu první etapy nové pražské čtvrti Smíchov City. Finanční náklady činí v první etapě 3,5 miliardy korun. Dokončena má být za 28 měsíců. Více»

Poslanecká sněmovna potvrdila zákon zrychlující přípravu stavby dálnic.

Sněmovna stvrdila svoji verzi vládní novely tzv. liniového zákona, která má urychlit přípravu výstavby dálnic a další infrastruktury. Více»

Všechny články a aktuality »»