Provozuje:
Juris Real Estate

Přeshraniční spolupráce v lesích pokračuje.

Výzkum se rozšíří.

Přeshraniční spolupráce v lesích pokračuje.

autor. JURIS REAL

Výzkum se rozšíří.

Spolupráce mezi českými a německými lesníky a výzkumníky bude pokračovat. Měl by se zvýšit počet zkoumaných ploch lesa, kterých je nyní 16. Při návštěvě německého ministra zemědělství Christiana Schmidta to uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Státy na projektu spolupracují zhruba dva roky. V Česku jsou založené čtyři demonstrační plochy o rozměrech 100 metrů čtverečních, v Německu jde o 12 lokalit. V ČR jsou na Šumavě v Královském hvozdu, v Manětínské vrchovině, dvě lokality jsou v Západočeské vrchovině - v Čečinách a na Křivoklátsku. Odborníci v nich zjišťují, jaké jsou ekonomické a biologické dopady těžby dřeva. Řeší také druhovou rozmanitost. V Česku se vědci zabývají hlavně smrkovými, borovými, dubovými a bukovými porosty.

Ministři také diskutovali o stavu lesů, způsobených škodách od zvěře a kůrovce a o změnách klimatu. Podepsali také deklaraci o spolupráci při ochraně a obhospodařování lesa.

Oba státy se snaží posilovat biologickou rozmanitost lesů. Odborníci například řeší chřadnutí nepůvodních smrkových porostů a využívání dřevin při obnově lesa.

"K nejčastěji využívaným a zkoumaným pionýrským dřevinám lze řadit břízu bělokorou, která se na kalamitních holinách a v oblasti chřadnoucích smrčin často vyskytuje zcela spontánně," sdělil nedávno Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»