Provozuje:
Juris Real Estate

Přeshraniční spolupráce v lesích pokračuje.

Výzkum se rozšíří.

Přeshraniční spolupráce v lesích pokračuje.

autor. JURIS REAL

Výzkum se rozšíří.

Spolupráce mezi českými a německými lesníky a výzkumníky bude pokračovat. Měl by se zvýšit počet zkoumaných ploch lesa, kterých je nyní 16. Při návštěvě německého ministra zemědělství Christiana Schmidta to uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Státy na projektu spolupracují zhruba dva roky. V Česku jsou založené čtyři demonstrační plochy o rozměrech 100 metrů čtverečních, v Německu jde o 12 lokalit. V ČR jsou na Šumavě v Královském hvozdu, v Manětínské vrchovině, dvě lokality jsou v Západočeské vrchovině - v Čečinách a na Křivoklátsku. Odborníci v nich zjišťují, jaké jsou ekonomické a biologické dopady těžby dřeva. Řeší také druhovou rozmanitost. V Česku se vědci zabývají hlavně smrkovými, borovými, dubovými a bukovými porosty.

Ministři také diskutovali o stavu lesů, způsobených škodách od zvěře a kůrovce a o změnách klimatu. Podepsali také deklaraci o spolupráci při ochraně a obhospodařování lesa.

Oba státy se snaží posilovat biologickou rozmanitost lesů. Odborníci například řeší chřadnutí nepůvodních smrkových porostů a využívání dřevin při obnově lesa.

"K nejčastěji využívaným a zkoumaným pionýrským dřevinám lze řadit břízu bělokorou, která se na kalamitních holinách a v oblasti chřadnoucích smrčin často vyskytuje zcela spontánně," sdělil nedávno Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti (VÚLHM).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Olomoucké arcibiskupství převzalo správu zámku a Podzámecké zahrady v Kroměříži.

Pro návštěvníky se podle slov olomouckého arcibiskupa Jana Graubnera nic nemění. Více»

Magistrát hodlá odkoupit chátrající nádraží Vyšehrad.

V budově by po rekonstrukci mohla být umístěna Slovanská epopej. Více»

Jedním ze současných trendů v bytových interiérech se stala džungle.

Přírodní prostředí navozují jak různé vzory potahů, tak nábytek z přírodních materiálů, především ze dřeva, a rovněž květiny. Více»

Tuzemskou úrodu prý budou stále častěji poškozovat jarní mrazy.

Tuzemskou úrodu zemědělských plodin budou v příštích letech kvůli dřívějším příchodům jara stále častěji poškozovat jarní mrazíky. Více»

Všechny články a aktuality »»