Provozuje:
Juris Real Estate

Převody družstevních bytů asi zůstanou.

Legislativní podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví některých bytových družstev, která vznikla před 1. lednem 1992, zřejmě budou zachovány novým právním předpisem.

Převody družstevních bytů asi zůstanou.

autor. JURIS REAL

Legislativní podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví některých bytových družstev, která vznikla před 1. lednem 1992, zřejmě budou zachovány novým právním předpisem.

Sněmovna tuto právní normu v prvním kole podpořila.

Vláda ČR návrh právního předpisu předložila v návaznosti na nový občanský zákoník, který dosavadní právní úpravu tak, jak je obsažena v zákoně o vlastnictví bytů a vyhlášce o podpoře družstevní výstavby, s účinností od ledna roku 2014 zruší (deroguje).

Pravidla se mají vztahovat i na převod bytů, které družstva nechala vybudovat formou nástaveb a vestaveb na domech jiných vlastníků.

Uvedená norma se týká ještě mnoha družstevníků, jimž dosud nebyly byty převedeny do vlastnictví. Jestliže by legislativní úprava nebyla přijata, stavební bytová družstva by od následujícího roku např. neměla povinnost převádět bezúplatně byty svým členům. Bytová družstva by měla také problémy s vypořádáním úvěrů, které dostala, nebo s vrácením státních příspěvků, pokud podmínky jejich přidělení porušila.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole kontrahovala dohodu s vlastníky pozemků u metra D v Krči.

Hlavní město a pražský dopravní podnik (DPP) podepsaly dohodu a nájemní smlouvu na využití pozemků u krčské nemocnice pro stavbu linky metra D. Více»

Metropole podepíše dohodu s vlastníky pozemků pro metro D v Krči.

Praha podepíše s privátními vlastníky dohodu ohledně využití pozemků u nemocnice v Krči, které jsou potřeba pro stavbu nové linky metra D. Více»

ČEZ prozkoumá možnosti těžby lithia v ČR.

EMH půjčí 2 miliony eur. Více»

Insolvenční soud zahájil insolvenční řízení se zadluženou Lužickou nemocnicí.

Krajský soud v Ústí nad Labem dnes zahájil insolvenční řízení s Lužickou nemocnicí. Zadlužené zdravotnické zařízení je v platební neschopnosti. Více»

Přestavba nemocnice v Chebu se komplikuje, dodavatel plánuje skončit.

Rekonstrukce a přístavba Nemocnice Cheb, která patří Karlovarskému kraji, se potýká s vážnými problémy. Stavba se zpožďuje a zhotovitelské sdružení firem chce od smlouvy odstoupit. Kraj ale trvá na tom, aby dodavatel stavbu dokončil. Více»

Všechny články a aktuality »»