Provozuje:
Juris Real Estate

Převody družstevních bytů asi zůstanou.

Legislativní podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví některých bytových družstev, která vznikla před 1. lednem 1992, zřejmě budou zachovány novým právním předpisem.

Převody družstevních bytů asi zůstanou.

autor. JURIS REAL

Legislativní podmínky pro převody družstevních bytů a skupinových rodinných domů z vlastnictví některých bytových družstev, která vznikla před 1. lednem 1992, zřejmě budou zachovány novým právním předpisem.

Sněmovna tuto právní normu v prvním kole podpořila.

Vláda ČR návrh právního předpisu předložila v návaznosti na nový občanský zákoník, který dosavadní právní úpravu tak, jak je obsažena v zákoně o vlastnictví bytů a vyhlášce o podpoře družstevní výstavby, s účinností od ledna roku 2014 zruší (deroguje).

Pravidla se mají vztahovat i na převod bytů, které družstva nechala vybudovat formou nástaveb a vestaveb na domech jiných vlastníků.

Uvedená norma se týká ještě mnoha družstevníků, jimž dosud nebyly byty převedeny do vlastnictví. Jestliže by legislativní úprava nebyla přijata, stavební bytová družstva by od následujícího roku např. neměla povinnost převádět bezúplatně byty svým členům. Bytová družstva by měla také problémy s vypořádáním úvěrů, které dostala, nebo s vrácením státních příspěvků, pokud podmínky jejich přidělení porušila.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

V hotelu jako doma za měsíční nájem.

Pražské hotely nabízejí pokoje k dlouhodobému bydlení, řeší takto nedostatek především zahraničních turistů. Více»

Na Staroměstském náměstí v metropoli dnes bude vztyčen mariánský sloup.

Na Staroměstském náměstí v centru Prahy dnes bude vztyčena napodobenina mariánského sloupu ze 17. století. Plány na umístění sloupu vyvolaly mezi občany kontroverze. Více»

Hatě praskají ve švech.

Za tři týdny, kdy se opětovně otevřela nákupní centra po zmírnění pandemie, nakoupili čeští zákazníci v outletovém centru v Hatích u Znojma o polovinu více zboží než za stejné období loňského roku. Více»

SŽDC zahájila rekonstrukci vlakového nádraží v Českých Budějovicích.

Památkově chráněnou budovu opraví sdružení firem Metrostav, Edikt a Avers. Více»

Všechny články a aktuality »»