Provozuje:
Juris Real Estate

Privatizace bytů na trojce bude i na splátky.

Zajímavý způsob privatizace bytů v třetí městské části.

Privatizace bytů na trojce bude i na splátky.

autor. JURIS REAL

Zajímavý způsob privatizace bytů v třetí městské části.

Možnost pořídit si byt v privatizaci mají od teď i ti nájemci z Prahy 3, kteří si z nějakého důvodu nemohli nebo nechtěli vzít statisícovou půjčku od banky.

Žižkovská radnice doplnila pravidla prodeje o možnost splácet nemovitost postupně.

Podle místostarosty Tomáše Kalouska (TOP 09) chce obec umožnit privatizaci co nejširšímu okruhu nájemců.

"Koupě na splátky je další možností, která může být výhodná především pro ty, kdo nedisponují celkovou hotovostí a z některého z možných důvodů nechtějí nebo nemohou nákup rešit formou hypotéky či půjčky," konstatoval.

Prodej bytů, na které se vztahují nová pravidla, projednají zastupitelé na své březnové schůzi.

Zájem o privatizaci bytů je přitom mezi občany veliký.

Do privátních rukou dle Kalouska přejde až 96 procent nabízených bytů. Obec za léta, co tento proces běží, už utržila několik stovek miliónů korun. Peníze jdou hlavně na investice, letos třeba na rekonstrukci školek nebo školy. Část financí městská část uloží na účet. A jak bude koupě na splátky vypadat?

Nájemce bude muset zaplatit do šesti měsíců od doručení nabídky minimálně 30 procent z kupní ceny. Zbývající část bude rozdělena do pravidelných měsíčních splátek na dobu 5 let. Za těchto podmínek městská část kupujícímu poskytne pětiprocentní slevu. V současnosti vlastní Praha 3 ještě asi 150 domů (srov. Cie. Privatizace bytů bude i na splátky. deník MF DNES, dne 13. 1. 2012, s. 15.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Terminál 2 nového letiště v Berlíně je už hotov.

Terminál 2 nově budovaného berlínského letiště Willyho Brandta je hotov, kvůli pandemii nemoci covid-19 ale bude uveden do provozu nejdříve od jara nadcházejícího roku. Žurnalistům v Berlíně to sdělil šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup. Více»

Po 177 letech se U Fleků roztočilo světlé pivo.

Pivovar vábí Čechy. Více»

Vláda se v Polsku dohodla s odbory na postupném ukončení těžby uhlí.

Polská vláda se dohodla s odbory na postupném ukončení těžby uhlí v zemi. Oznámili to dnes zástupci vlády a odborů. Poslední uhelné doly v Polsku mají být podle dohody uzavřeny v roce 2049. Více»

Prodeje ve slevách se po karanténě vrátily na svoji původní úroveň.

Prodeje ve slevách se v obchodních řetězcích po skončení nouzového stavu vrátily na skoro stejnou úroveň, které dosahovaly před karanténou. V souvislosti s aktuální situací a očekávaným prohloubením ekonomické krize mohou dále sílit. Více»

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Všechny články a aktuality »»