Provozuje:
Juris Real Estate

Proč nakupovat byt s nájemcem?

Předmětem dnešního velmi zajímavého a podle našeho názoru rovněž i velmi aktuálního článku bude problematika nájemního bydlení, tentokrát ale z realitního pohledu.

Proč nakupovat byt s nájemcem?

Předmětem dnešního velmi zajímavého a podle našeho názoru rovněž i velmi aktuálního článku bude problematika nájemního bydlení, tentokrát ale z realitního pohledu.

autor. JURIS REAL

S blížící se deregulací nájemného roste zájem lidí o nákup již pronajatých bytů, tedy bytů s nájemci. Jednou z mála společností, která nabízí kromě prodeje prázdných bytů i pronajaté jednotky, je pražská správa nemovitostí. Po častečném šoku, kdy krize poprve ukázala Čechům, že cena realit nemusí jen růst, začíná být nemovitost opět chápána jako bezpečná schránka na peníze, která je ochrání před inflací. Apetit nakupovat "vlastní cihlu" posiluje zpochybnění dalších možností investování, například do státních dluhopisů nebo do akcií. Studie dokazuje, že ti, co investují do bytů za účelem pronájmu, z velmi dlouhodobé perspektivy vydělali více než ti, kteří investovali do dluhopisu či zlata, toto srovnání provedli experti ze společnosti Deloitte.

Alternativou ke standardní možnosti koupit rezidenci a poté pro ni hledat nájemníka představuje nákup již pronajatého bytu, který je ještě v letošním roce o 10 až 20 procent levnější. Pražská správa nemovitostí tvrdí, že nájemník s nájemní smlouvou na dobu neurčitou může být navíc výhodou, nikoli "vadou na kráse". Vlastník má zajištěn dlouhodobý prověřený pronájem bez nutnosti hledat nového nájemníka a rekonstruovat byt, což stojí čas i peníze. "Tato investice je určena zejména lidem, kteří nepotřebují řešit otázku okamžitého bydlení, ale chtějí investovat finanční prostředky do nemovitosti. Mají zde jistotu pravidelného měsíčního příjmu z nájmu. Druhou skupinou jsou investoři, kteří chtějí řešit bytovou situaci v budoucnu (pro svoje děti, vnuky a podobně) a zatím chtějí mít byt pronajatý se stabilním výnosem," říká Marek Padevět, vedoucí oddělení prodeje PSN. Upozorňuje, že regulovaný nájem je nyní sice průměrně o něco nižší než ten tržní, ale po konci regulace na sklonku letošního roku se regulovaný nájem srovnává s tržním nájmem.

Firma nyní nabízí jako přímý vlastník pronajaté byty zejména v Praze, dále v Pardubicích, v Kladně, Hradci Králové, ve Slaném a v Odolené Vodě. "Zájem o koupi pronajatých bytů se za rok 2011 ve srovnání s rokem 2010 zvýšil o více než dvojnásobek. V nabídce nyní máme přes 300 pronajatých bytů určených k investici," dodává Padevět (Bez autora. Nákup bytu s nájemníkem. deník E15 - speciální příloha Reality, dne 2. 4. 1012, s. IV.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Masarykova univerzita vyzvala hygieniky ke zrušení zákazu prezenční výuky.

Rektor brněnské Masarykovy univerzity (MU) Martin Bareš vyzval krajskou hygienickou stanici k odvolání zákazu prezenční výuky na vysokých školách. Podle univerzity je toto opatření ilegální (nezákonné). Více»

Poslanecká sněmovna obdržela ministerský návrh na ústavní ochranu vody.

Zakotvení práva lidí na pitnou vodu za sociálně a ekonomicky přijatelných podmínek nebo prohlášení ochrany vodních zdrojů za veřejný zájem obsahuje návrh ústavního zákona, který dostala Sněmovna. Více»

Zeměměřičský úřad bude poskytovat otevřená data.

Zeměměřičský úřad bude poskytovat databázové údaje nebo státní mapy bezplatně jako otevřená data. Omezený přístup k nim bude pouze kvůli ochraně kritické infrastruktury podle krizového zákona. Více»

Novela zákona o pozemkových úpravách umožní také reagovat na klimatické změny.

Jednoduché pozemkové úpravy nebudou v širší míře vyžadovat výměny nebo převody vlastnictví pozemků. Vodohospodářská opatření k ochraně před suchem se nově budou moci provádět ve více na sebe navazujících katastrálních územích. Více»

Slavnosti piva v Brně jsou zrušeny.

Jediný den před začátkem zrušili pořadatelé Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte, jejichž druhý ročník se měl uskutečnit v pátek 25. září v centru Brna. ČTK to řekl zástupce agentury Snip&Co Ondřej Morávek. Více»

Všechny články a aktuality »»