Provozuje:
Juris Real Estate

Proč nakupovat byt s nájemcem?

Předmětem dnešního velmi zajímavého a podle našeho názoru rovněž i velmi aktuálního článku bude problematika nájemního bydlení, tentokrát ale z realitního pohledu.

Proč nakupovat byt s nájemcem?

Předmětem dnešního velmi zajímavého a podle našeho názoru rovněž i velmi aktuálního článku bude problematika nájemního bydlení, tentokrát ale z realitního pohledu.

autor. JURIS REAL

S blížící se deregulací nájemného roste zájem lidí o nákup již pronajatých bytů, tedy bytů s nájemci. Jednou z mála společností, která nabízí kromě prodeje prázdných bytů i pronajaté jednotky, je pražská správa nemovitostí. Po častečném šoku, kdy krize poprve ukázala Čechům, že cena realit nemusí jen růst, začíná být nemovitost opět chápána jako bezpečná schránka na peníze, která je ochrání před inflací. Apetit nakupovat "vlastní cihlu" posiluje zpochybnění dalších možností investování, například do státních dluhopisů nebo do akcií. Studie dokazuje, že ti, co investují do bytů za účelem pronájmu, z velmi dlouhodobé perspektivy vydělali více než ti, kteří investovali do dluhopisu či zlata, toto srovnání provedli experti ze společnosti Deloitte.

Alternativou ke standardní možnosti koupit rezidenci a poté pro ni hledat nájemníka představuje nákup již pronajatého bytu, který je ještě v letošním roce o 10 až 20 procent levnější. Pražská správa nemovitostí tvrdí, že nájemník s nájemní smlouvou na dobu neurčitou může být navíc výhodou, nikoli "vadou na kráse". Vlastník má zajištěn dlouhodobý prověřený pronájem bez nutnosti hledat nového nájemníka a rekonstruovat byt, což stojí čas i peníze. "Tato investice je určena zejména lidem, kteří nepotřebují řešit otázku okamžitého bydlení, ale chtějí investovat finanční prostředky do nemovitosti. Mají zde jistotu pravidelného měsíčního příjmu z nájmu. Druhou skupinou jsou investoři, kteří chtějí řešit bytovou situaci v budoucnu (pro svoje děti, vnuky a podobně) a zatím chtějí mít byt pronajatý se stabilním výnosem," říká Marek Padevět, vedoucí oddělení prodeje PSN. Upozorňuje, že regulovaný nájem je nyní sice průměrně o něco nižší než ten tržní, ale po konci regulace na sklonku letošního roku se regulovaný nájem srovnává s tržním nájmem.

Firma nyní nabízí jako přímý vlastník pronajaté byty zejména v Praze, dále v Pardubicích, v Kladně, Hradci Králové, ve Slaném a v Odolené Vodě. "Zájem o koupi pronajatých bytů se za rok 2011 ve srovnání s rokem 2010 zvýšil o více než dvojnásobek. V nabídce nyní máme přes 300 pronajatých bytů určených k investici," dodává Padevět (Bez autora. Nákup bytu s nájemníkem. deník E15 - speciální příloha Reality, dne 2. 4. 1012, s. IV.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Průměrná sazba hypotečních úvěrů v lednu poklesla podesáté v řadě.

Průměrná úroková sazba hypoték v lednu klesla na 1,94 procenta z prosincových 1,96 procenta. Sazba se snížila desátý měsíc v řadě. Více»

Byty v Plané nad Lužnicí a Táboře nebude vytápět uhlí.

Firma C-Energy z Plané nad Lužnicí chce skončit s vytápěním bytů v Plané nad Lužnicí a v Táboře uhlím. Plánuje, že tím do roku 2025 sníží emise oxidu uhličitého o 92 procent. Více»

Vláda příště bude lépe odůvodňovat výjimky z restrikcí.

Vláda bude příště velmi důkladně zdůvodňovat výjimky z restrikcí. Rozhodnutí Ústavního soudu o zrušení části opatření týkající se maloobchodu a služeb vnímá jako stav minulý. Více»

V Plzni otevřeli kavárnu.

V době restrikcí prodává zatím z okénka. Více»

V Jelením přikopu se stromy při rekonstrukci Mockerových domů kácet nebudou.

Ani to nikdy nebylo v plánu. Více»

Všechny články a aktuality »»