Provozuje:
Juris Real Estate

Prodej bytu Arenbergerovi má nejdříve řešit MČ Praha 1.

Pak teprve magistrát.

Prodej bytu Arenbergerovi má nejdříve řešit MČ Praha 1.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pak teprve magistrát.

Prodej bytu v Bolzanově ulici v Praze 1 dnes již bývalému ministru zdravotnictví Petru Arenbergerovi (za ANO) by měl primárně řešit kontrolní výbor radnice Prahy 1, teprve potom by se jím měl zabývat kontrolní výbor magistrátu.

Na jednání pražských zastupitelů to řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Zařadit kauzu na program jednání navrhoval poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha Sobě).

Praha 1 v roce 2018 prodala Arenbergerovi byt o rozloze takřka 250 metrů čtverečních, při prodeji bylo ale údajně porušeno několik podmínek privatizace.

Okolnostmi prodeje bytu se zabývají rovněž policisté. Serveru Seznam Zprávy to potvrdil mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Hřib sdělil, že souhlasí s tím, aby se magistrátní a jeho výbory prodejem bytu zabývaly, ale jeho práce by měla navazovat na zjištění kontrolního výboru Prahy 1.

"Není problém podpořit to, aby se tomu kontrolní výbor (magistrátu) věnoval. Ale bych byl rád, abychom navázali na práci Prahy 1 a nedělali to dvakrát... Vyčkáme, až kontrolní výbor Prahy 1 posbírá materiály, tak, abychom my k nim měli zjednodušený přístup. Ideálně, když to celé zveřejní," uvedl Hřib.

Předsedkyně kontrolního výboru magistrátu Alexandra Udženija (ODS) na jednání řekla, že se případem výbor zabývat bude.

"Já s tím nemám problém v případě, že nám přijde podnět, tak stejně jako všechny ostatní, je řešíme. Zatím oficiálně takový podnět nemáme. Jakmile přijde, tak se tím kontrolní výbor bude zabývat," řekla.

Při prověření ale bude prý třeba spolupráce kontrolních výborů radnice a magistrátu. "Já se spojím s Prahou 1, abychom věděli, kdy se s tím budou zabývat," dodala Udženija.

Zastupitelé materiál nakonec zařadili do programu. Krátce po zahájení diskuse jeho projednávání ale na návrh opozičního zastupitele Ivana Pilného (ANO) přerušili do příštího zasedání zastupitelstva. Jako důvod uvedl nedostatek informací.

Do diskuse se na jejím začátku totiž zapojili bývalý starosta Prahy 1 Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) i ten současný Petr Hejma (STAN).

Hejma sdělil, že materiál předložený zastupitelům neobsahuje důležité informace a zároveň řekl, že smlouvu tehdy podepsal jako starosta Čižinský. Ten zase uvedl, že mu při hlasování nebyly dány všechny informace.

Smlouvu na prodej bytu Arenbergerovi prověřuje policie. "Mohu potvrdit, že se věcí zabýváme a šetříme ji. To znamená, že kriminalisté zjišťují veškeré informace, aby mohli rozhodnout, jestli se jedná o trestný čin, či nikoliv,“ řekl mluvčí policie Daněk serveru Seznam Zprávy.

Prodej bytu chtěla v polovině května řešit opozice na jednání zastupitelů Prahy 1. Bývalý starosta Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) tehdy sdělil, že součástí smlouvy bylo, že v něm bude Arenberger bydlet, ale podle médií tam však má jen ordinaci a žije v Kobylisích.

Televize Seznam uvedla, že v době prodeje bytu bylo také podmínkou, aby nový vlastník nevlastnil žádné další nemovitosti v Praze nebo Středočeském kraji. Také tato podmínka byla prý porušena.

Radní Prahy 1 Jan Votoček (TOP 09) též Seznam Zprávám řekl, že ve smlouvě byla bez souhlasu zastupitelů vypuštěna pasáž, což může podle Votočka městské části způsobit škodu.

Podle Votočka by třeba nyní radnice musela Arenbergerovi zaplatit za zhodnocení bytu, kdyby dodatečně oznámil, že byt před koupí opravil.

Bývalý starosta Čižinský potvrdil, že na jeho pokyn úředník radnice smlouvu upravil, a udělal při tom chybu. Čižinský ale řekl serveru, že je to jen bezvýznamná chyba.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené.

Občané tak nenakoupí v hypermarketech či supermarketech. V provozu nebudou ani hobbymarkety a některá obchodní centra. Prodejci o tom zákazníky informují na webových stránkách, sociálních sítích nebo v akčních letácích, zjistila ČTK. Více»

Ministerstvo obrany opětovně nabízí nepotřebné nemovitosti.

Ministerstvo obrany nabízí celkem 23 realit s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu 1,3 milionů korun. Více»

Hello bank snižuje úrokovou sazbu u EKO půjčky.

Od 1. října 2021 Hello bank! mění rozpětí úrokové sazby EKO půjčky od 3,9 % p.a. (ročně) do 8.90 % p.a. Více»

Krajský soud v Ostravě zamítl žaloby k dálnici u Přerova.

KS v Ostravě zamítl žalobu proti olomouckému krajskému úřadu ohledně změny územního rozhodnutí pro poslední úsek dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. Více»

Čínská Evergrande zmeškala termín pro uhrazení úroků z dluhopisů!

Někteří držitelé zahraničních dluhopisů problémové čínské developerské společnosti Evergrande zatím neobdrželi úroky, jejichž termín splatnosti vypršel ve čtvrtek. Více»

Všechny články a aktuality »»