Provozuje:
Juris Real Estate

Prodeje ve slevách se po karanténě vrátily na svoji původní úroveň.

Prodeje ve slevách se v obchodních řetězcích po skončení nouzového stavu vrátily na skoro stejnou úroveň, které dosahovaly před karanténou. V souvislosti s aktuální situací a očekávaným prohloubením ekonomické krize mohou dále sílit.

Prodeje ve slevách se po karanténě vrátily na svoji původní úroveň.

autor. JURIS REAL, ČTK

Prodeje ve slevách se v obchodních řetězcích po skončení nouzového stavu vrátily na skoro stejnou úroveň, které dosahovaly před karanténou. V souvislosti s aktuální situací a očekávaným prohloubením ekonomické krize mohou dále sílit.

Za nouzového stavu prodeje ve slevových akcích mírně klesly. Na kongresu Samoška to uvedl ředitel pro vztahy s řetězci ze společnosti Nielsen Lubomír Mechura.

Podíl zboží ve slevách na obratech obchodníků na počátku roku dosahoval 55 procent. Za nouzového stavu klesl o pět procentních bodů.

Podle Mechury původní úroveň stáhly dolů kategorie, ve kterých byly slevy dříve velmi časté. Největší propad byl zaznamenán u rýže.

Prodeje ve slevách klesly z 42 na devět procent. U těstovin Nielsen zjistil pokles zhruba o polovinu ze 46 na 24 procent.

Velmi často se mezi akčním zbožím objevoval toaletní papír, u kterého prodeje ve slevách příliš neutlumila ani karanténa, klesly přibližně o desetinu.

Naopak u piva akční prodeje vzrostly ze 68 na 70 procent. V meziročním růstu tržeb v hypermarketech a supermarketech se pivo umístilo na páté příčce.

V případě malých prodejen obsadilo třetí místo. Důvodem vyššího zájmu byl podle zástupců Nielsenu zavření hospod a restaurací.

V období po nouzovém stavu prodeje ve slevách dosáhly 54 procent. Podle Mechury ekonomická krize ještě plně nevypukla a dá se předpokládat, že cenová válka bude silná a slevy jsou v ní jedním ze základních mechanismů.

"Myslím, že procento má potenciál trošičku vyrůst, zatím jsem neviděl nikoho z trhu odejít," řekl.

Podíl prodejů ve slevách je podle Mechury v ČR jedním z nejvyšších v celé Evropě. Podobných čísel dosahuje Slovensko. Naopak v Rakousku nebo Polsku se pohybuje okolo 35 procent, v Německu je u 20 procent.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

Vyhlášky obcí a krajů budou zřejmě v jedné sbírce až od roku 2022.

Sbírka obecních a krajských vyhlášek asi začne fungovat od roku 2022. Bylo by to o rok později, než navrhovala vláda. Sněmovna by o tom měla rozhodnout v listopadu. Více»

Šumavský Ski and Bike Špičák hlásí rekordní letní návštěvnost.

Rekordní letní návštěvnost, meziročně o 44 procent více turistů a bikerů, zaznamenal Ski&Bike Špičák, hlavní sportovní areál západočeské části Šumavy a největší horský areál Plzeňského kraje. Více»

Slovenská továrna Volkswagenu odstartovala výrobu modelu Karoq.

Německá automobilka Volkswagen včera ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Více»

Všechny články a aktuality »»