Provozuje:
Juris Real Estate

Prodlouženým úsekem trasy metra A projela první souprava.

Stalo se tak v noci z pondělí na úterý. Na jednání magistrátního výboru pro dopravu to uvedl generální ředitel dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš. V současné době prostory prodlouženého úseku procházejí kolaudační komise.

Prodlouženým úsekem trasy metra A projela první souprava.

autor. JURIS REAL

Stalo se tak v noci z pondělí na úterý. Na jednání magistrátního výboru pro dopravu to uvedl generální ředitel dopravního podniku (DPP) Jaroslav Ďuriš. V současné době prostory prodlouženého úseku procházejí kolaudační komise.

Zkušební provoz s cestujícími by měl začít 6. dubna.

Souprava projela úsek pouze se zaměstnanci dopravního podniku. Dopravce čekají v následujících týdnech zkušební jízdy, do kterých zapojí běžné soupravy. Takzvaný ověřovací provoz by měl podle harmonogramu, který projednal výbor, začít 1. března. Teprve po jeho dokončení může DPP spustit provoz s cestujícími. Ďuriš na jednání rovněž uvedl, že DPP již domluvil smlouvu s operátorem, který zavede mobilní signál v tunelu metra a stanicích. Příští týden ji projedná dozorčí rada, řekl Ďuriš. Jméno operátora neřekl.

Na trase jsou čtyři stanice - Bořislavka, Nádraží Veleslavín, Petřiny a Nemocnice Motol. Nyní jezdí ve špičce na trase A celkem 19 souprav, po otevření nových stanic by jich mělo být 24 či 25. V prodlouženém úseku by mělo platit takzvané pásmování, to znamená, že ne všechny spoje pojedou až do Motola. Stejně je provoz řešen v koncových úsecích trasy C nebo mezi stanicemi Skalka a Depo Hostivař na trase A. Stavba začala v roce 2009. Plánovaný rozpočet zhruba šestikilometrového úseku je 22,5 miliardy korun. Podle Ďuriše bude konečný účet asi o dvě miliardy nižší.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet uchazečů o oddlužení klesá.

Během září bylo podáno pouze 3 410 insolvenčních návrhů, což v komparaci s červencovým rekordem představuje propad o skoro pětinu. Více»

Zákon zakazující prodej v obchodech o stanovených svátcích bude i nadále platit.

Nebude se ale již nově vztahovat na velkoobchod. Rozhodla tak Sněmovna, když odmítla návrh Senátu na zrušení zákona o prodejní době. Více»

Ústavní soud se postavil proti zdanění finančních náhrad z církevních restitucí.

Kontroverzní část právní normy zrušil, vyhověl tak návrhu senátorů. Více»

Na pražském Smíchově se má stavět nová čtvrť.

Dominovat jí bude bankovní centrála. Více»

Metropole vypíše nový tendr dostavby vyhořelého Průmyslového paláce.

Pražský magistrát vypíše nové výběrové řízení na dostavbu vyhořelého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti. Původní tendr zrušili pražští radní. Více»

Všechny články a aktuality »»