Provozuje:
Juris Real Estate

Prvorepublikový golfový resort v Klánovicích si vlastník cení na 46 milionů.

Zájem má hlavní město.

Prvorepublikový golfový resort v Klánovicích si vlastník cení na 46 milionů.

autor. JURIS REAL, Gaute, mns.com, Blesk.cz, ČTK

Zájem má hlavní město.

Bývalý golfový areál s budovou někdejší klubovny v Praze-Klánovicích je po dvou letech znovu na prodej. Vlastník se loni dostal do insolvence. Prodej se uskuteční formou elektronické dražby 22. března a zajišťuje jej brněnská realitní společnost Gaute, která o tom informovala v tiskové zprávě.

Vyvolávací cena budovy a pozemků o rozloze 26 000 čtverečních metrů bude 46,4 milionu korun. Dražby se zúčastní i hlavní město Praha.

Golfové hřiště se šesti jamkami bylo na pozemcích vybudováno v roce 1937, další tři jamky a budova klubovny přibyly v roce 1938. Za protektorátu pak hřiště sloužilo jako polní lazaret a v 50. letech minulého století zaniklo, komunistický režim nechal jeho území zalesnit.

V roce 1991 byly klubovna a tříhektarový pozemek vráceny obnovenému Golf Clubu Praha, který usiloval o obnovení golfového hřiště, získal i stavební povolení na výstavbu 18 jamek, ale kvůli nedostatku peněz se stavba neuskutečnila. Celý areál tak Golf Club Praha prodal Forest Golf Resort Praha (FGRP) .

Ten v areálu provozoval cvičné jamky a cvičné odpaliště, takzvaný driving range. V roce 2008 prošla kompletní rekonstrukcí budova klubovny.

I nový majitel usiloval o obnovení golfového hřiště, obyvatelé Klánovic se ale v referendu z roku 2009 postavili proti tomuto záměru. Hlavním argumentem proti jeho vybudování byla nutnost rozsáhlého kácení v Klánovickém lese.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Osobnosti se v otevřeném dopise táží, co brání stavbě koncertního sálu v Brně.

Osobnosti kulturního života se v otevřeném dopise obrátily na vedení města Brna s dotazy, proč město odkládá stavbu nového koncertního sálu. Podle signatářů mohlo výběrové řízení na zhotovitele stavby začít už víc než před rokem. Více»

Rekonstrukce Armádního muzea Žižkov se stal muzejním počinem roku 2022.

Muzejním počinem roku 2022 se stala rekonstrukce Armádního muzea Žižkov a jeho nové expozice. Více»

PS rozhodne o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku za odpad.

Sněmovna rozhodne příští týden o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za komunální odpad. Řádná schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne. Více»

Zákon o podpoře v bydlení půjde následující týden do připomínkového řízení.

Zákon o podpoře v bydlení, který připravuje ministerstvo pro místní rozvoj (dále i jako "MMR"), by měl příští týden zamířit do meziresortního připomínkového řízení, kde se k němu vyjádří ostatní instituce a další připomínková místa. Více»

Aktivisté žádají o zabavení činžovního domu, který patří rodině rus. zbrojaře.

Na pražském Žižkově aktivisté ze skupiny Kaputin vyvěšením transparentu na domu, jenž patří rodině ruského zbrojaře, upozornili na pokračující ruskou agresi na Ukrajině. Více»

Všechny články a aktuality »»