Provozuje:
Juris Real Estate

Regulace lázeňství byla podle Nejvyššího správního soudu ilegální.

Opatření z poloviny května, které regulovalo přístup k lázeňské péči, bylo contra legem (v rozporu se zákonem), konstatoval ex post (zpětně) Nejvyšší správní soud (dále jen "NSS").

Regulace lázeňství byla podle Nejvyššího správního soudu ilegální.

autor. JURIS REAL, ČTK a Advokátní deník

Opatření z poloviny května, které regulovalo přístup k lázeňské péči, bylo contra legem (v rozporu se zákonem), konstatoval ex post (zpětně) Nejvyšší správní soud (dále jen "NSS").

Ministerstvo zdravotnictví řádně neodůvodnilo, proč lidé po covidu-19 mohli využívat lázeňskou péči bez testování jen 90 dní, zatímco u očkovaných žádné časové omezení nebylo.

Rozhodnutí NSS je dostupné na úřední desce.

Soud se opatřením, které v daném znění platilo pouze týden v polovině května, zabýval na podnět dvou žen, z nichž jedna byla lékařka.

Obě prodělaly covid-19 a kritizovaly také další podmínky a regulace, které zvýhodňovaly očkované oproti těm, kteří získali protilátky přirozenou cestou.

Soud se ale některými body opatření zabýval už dříve, a tak teď řešil jen omezení provozu lázeňské léčebně rehabilitační péče.

Podle opatření museli lidé před nástupem do lázní absolvovat test a během pobytu se znovu pravidelně testovat. Exempci (výjimku) měli očkovaní a ti, kteří covid-19 prodělali, ovšem pouze 90 dní. Obdobná podmínka se týkala i dalších aktivit, později se "doba hájení" prodlužovala ze tří měsíců na půl roku.

NSS opakovaně vyčítá opatřením ministerstva zdravotnictví nedostatečné odůvodnění, což udělal i aktuálně. Není prý jasné a srozumitelné, proč ministerstvo nastavilo parametry opatření daným způsobem a z jakých informací při tom vycházelo.

V jednom ze starších rozhodnutí vedl soud ministerstvo k tom, aby do odůvodnění zapracovávalo odkazy na odborné studie, včetně zahraničních. Ani to však nyní nestačilo.

"Odkazovaný dokument se navíc týká imunity po očkování, nelze z něj tedy dovodit, proč odpůrce stanovil, že osoby, které onemocnění covid-19 prodělaly, považuje za neinfekční zrovna po dobu 90 dnů," píše se v rozhodnutí.

Vzhledem ke skutečnosti, že opatření už není v platnosti, soud spornou část nemohl zrušit. Pouze tedy konstatoval zpětně nezákonnost.




Fórum




Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole by stála o budovu ruské školy.

V rozhlehlé budově na Krupkově náměstí v Bubenči se tři roky neučí. Sídlila v ní střední škola při ruském velvyslanectví. Více»

MČ Praha 1 zrenovuje domy.

Rovněž v letošním roce bude několik památek na území Prahy 1 opraveno i díky příspěvku z Programu regenerace městský památkových rezervací a městských památkových zón ministerstva kultury, který získá městská část. Více»

Teplárny opět obnovují plné vytápění.

Reagují na ochlazení. Více»

Zřítila se fasáda historické budovy kodaňské burzy.

Hlavní fasáda historické budovy kodaňské burzy, kterou v úterý zachvátil požár, se zřítila, uvedl mluvčí dánských hasičů. Více»

Soutěž o využití areálu na Strahově se nachází ve 2. kole.

Fotbalová asociace České republiky jedná jen se Spartou. Více»

Všechny články a aktuality »»