Provozuje:
Juris Real Estate

Sněmovna zřejmě sníží na polovinu max. kauci nájemného.

Možná též obnoví předkupní právo u nemovitostí jejich spoluvlastníkům. Změny má přinést novela občanského zákoníku, kterou poslanci poslali do závěrečného kola schvalování.

Sněmovna zřejmě sníží na polovinu max. kauci nájemného.

autor. JURIS REAL

Možná též obnoví předkupní právo u nemovitostí jejich spoluvlastníkům. Změny má přinést novela občanského zákoníku, kterou poslanci poslali do závěrečného kola schvalování.

Ani obnovení předkupního práva na podíl spolumajitele nemá přijetí jisté. Podle obhájců v čele s Jeronýmem Tejcem (ČSSD) existovalo pět desítek let a umožní scelovat vlastnické podíly. Odpůrci z řad pravice v čele s Markem Bendou (ODS) poukazovali na to, že tuto změnu neschválila už vláda, nebo na problém nedosažitelných spoluvlastníků.

Vedle toho poslanci mj. požadují v případě bytů zvláštního určení prodloužit lhůtu na jejich vyklizení v případě, že jejich nájemce zemře.

Spolubydlící by takové byty museli podle ústavně právního výboru vyklidit do půl roku místo nynějších tří měsíců, Tejc navrhl prodloužení na devět měsíců. Pokud s nájemcem v bytě žil nejméně rok jiný postižený člověk nebo člověk starší 70 let, nájem by na ni podle úprav poslanců měl přejít automaticky.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V České republice má na silnicích nižších tříd 2 862 mostů nevyhovující stav.

V ČR se od roku 2004 skoro zdvojnásobil počet mostů ve špatném až havarijním stavu na silnicích II. a III. třídy. Je jich 2.862 z celkových 12.596. Více»

Ve velkých obchodech občané zítra nenakoupí.

Prodejny nad 200 m2 musejí v pondělní svátek svatého Václava zůstat podle zákona zavřené. Lidé tak nenakoupí v hypermarketech, supermarketech nebo velkých drogeriích. V provozu nebudou ani některá nákupní centra, zjistila ČTK. Více»

První návštěvníci si prohlédli mechanismus zvonohry Lorety.

První skupina zájemců si ráno na Hradčanech prohlédla mechanismus zvonohry pražské Lorety a vzácné archiválie při příležitosti 325. výročí jejího zprovoznění. Prohlídky se budou konat každou hodinu. Více»

Stavbaři odstranili mohutný ocelový most vážící 268 tun u Prosenic na Přerovsku.

Železniční most leží na koridoru mezi Přerovem a Bohumínem. Nový most vloží stavbaři na pilíře v pondělí. Více»

Terminál 2 nového letiště v Berlíně je už hotov.

Terminál 2 nově budovaného berlínského letiště Willyho Brandta je hotov, kvůli pandemii nemoci covid-19 ale bude uveden do provozu nejdříve od jara nadcházejícího roku. Žurnalistům v Berlíně to sdělil šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup. Více»

Všechny články a aktuality »»