Provozuje:
Juris Real Estate

Soud ve Zlíně vyhověl návrhu Zlínského kraje a Unimex Group a jednání odročil.

Zlínský okresní soud vyhověl návrhu Zlínského kraje a společnosti Unimex Group a plánované jednání ve sporu o pozemek odročil.

Soud ve Zlíně vyhověl návrhu Zlínského kraje a Unimex Group a jednání odročil.

autor. JURIS REAL, ČTK

Zlínský okresní soud vyhověl návrhu Zlínského kraje a společnosti Unimex Group a plánované jednání ve sporu o pozemek odročil.

ČTK to sdělil mluvčí soudu Petr Prokopius. Soud se sporem kraje a Unimex Group o vlastnictví pozemku ve Zlíně-Malenovicích, kde dřívější vedení kraje plánovalo výstavbu nemocnice, měl původně začít zabývat dnes ve čtvrtek.

Hejtman Radim Holiš (ANO) v úterý uvedl, že se kraj se společností chtějí dohodnout na mimosoudním vyrovnání.

"Jednání původně nařízené na 24. 11. 2022 bylo k žádosti obou stran odročeno, neboť žalobce i žalovaná deklarovali zájem mimosoudně jednat o řešení sporu. Další procesní postup soudu ve věci se bude odvíjet od výsledků jednání stran. V současné době proto není stanoven nový termín jednání ve věci," sdělil Prokopius.

Plochu o velikosti asi 950 metrů čtverečních koupil kraj od Unimexu v roce 2020 za 1,5 milionu korun. Kraj pod vedením dřívějšího hejtmana Jiřího Čunka (KDU-ČSL) chtěl v místě postavit novou krajskou nemocnici. Podmínkou Unimex Group bylo to, že pozemek poslouží pro stavbu nemocnice.

Nové vedení kraje však projekt nové nemocnice odložilo, krajští zastupitelé loni v září schválili prodloužení investičního záměru na nemocnici ve Zlíně-Malenovicích do roku 2040.

Holiš tehdy řekl, že není reálné, aby měl kraj v příštích deseti letech peníze na výstavbu nemocnice a že z avizovaných nákladů osm miliard se částka zvedla na 15 miliard korun. Konstatoval také, že kraj se prodloužením záměru vyhne hrozící pokutě za nesprávné využití pozemků.

Kraj se společností Unimex Group dříve jednal. Společnost však letos v srpnu podala na kraj žalobu. Hejtman na konci října na krajském zastupitelstvu uvedl, že spor s Unimex Group by se mohl řešit také formou mimosoudního vyrovnání.

"Soud nás vyzval, abychom se ještě jednou zkusili dohodnout," řekl v úterý Holiš, který kontaktoval vlastníka Jiřího Šimáněho.

Právníci podle hejtmana připravují dohodu, kterou by mělo následně schvalovat zastupitelstvo, zřejmě v příštím roce. Zrušena tím bude původní smlouva, která podle Holiše byla pro kraj nevýhodná. Detaily připravované dohody nesdělil, nevyloučil možnost nabídnout firmě část pozemků v malenovické zóně. Kraj odkupoval pozemky od majitelů za jednotnou cenu 1 650 korun za metr čtvereční. S vlastníky se dohodl na prodeji téměř 50 parcel a zaplatil za ně 230 milionů korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ruská federace prodlouží současné omezení těžby ropy do konce června.

Rusko s ohledem na současnou situaci na trhu zachová současné snížení těžby o 500.000 barelů denně do konce června. Uvedl to vicepremiér Alexandr Novak. Více»

Soud zmírnil 4 obžalovaným tresty za pád mostu ve Vilémově, pátého zprostil.

Odvolací soud v Pardubicích zmírnil tresty čtyřem z pěti mužů obžalovaným kvůli pádu mostu ve Vilémově na Havlíčkobrodsku v roce 2014. Pátého obžaloby z obecného ohrožení z nedbalosti zprostil. Více»

Slovensko postaví na místě Kuciakova domu památník.

Rodinný dům, ve kterém byli v roce 2018 zastřeleni novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová, bude zbourán. Demolice měla začít včera a na místě má v budoucnu vyrůst památník svobody slova. Více»

Nejlepší rekonstrukce památkových objektů dnes dostanou cenu Památka roku.

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska dnes v Praze na Žofíně vyhlásí vítěze soutěže Památka roku 2022. Více»

Na brněnském výstavišti začíná veletrh Amper.

Představí se na něm 400 firem. Více»

Všechny články a aktuality »»