Provozuje:
Juris Real Estate

Společnost Hyundai Mobis již upravuje pozemek v Mošnově, kde postaví továrnu.

Jihokorejská společnost Hyundai Mobis začala dělat úpravy pozemku v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku, na němž postaví novou továrnu na výrobu světlometů. Vyrábět by se v ní mělo začít počátkem roku 2017.

Společnost Hyundai Mobis již upravuje pozemek v Mošnově, kde postaví továrnu.

autor. JURIS REAL

Jihokorejská společnost Hyundai Mobis začala dělat úpravy pozemku v průmyslové zóně v Mošnově na Novojičínsku, na němž postaví novou továrnu na výrobu světlometů. Vyrábět by se v ní mělo začít počátkem roku 2017.

ČTK to uvedl manažer společnosti, která už má jeden závod v nedalekých Nošovicích na Frýdecko-Místecku, Ivan Leixner.

"Do konce prosince bychom chtěli skrýt ornice a dokončit veškeré terénní úpravy, které budou nutné k započetí umístění pilotů na stavbu," řekl Leixner. Začátek stavby samotné továrny podle něj závisí hlavně na počasí, firma s ní ale chce začít co nejdřív. "Hned jak se udělají piloty, potom se můžou začít vztyčovat první sloupy," řekl Leixner.

Zástupci společnosti se minulý týden dohodli s ministerstvem průmyslu a obchodu na kompenzaci kupní ceny, kterou musí investor za pozemky zaplatit. Hyundai Mobis dostane od státu mimo režim investičních pobídek doplňkovou jednorázovou podporu zhruba 69 milionů korun. Podporu ale musí ještě schválit Evropská komise. "Dodatek investiční smlouvy teď připravuje ministerstvo průmyslu, měli by nám ho zaslat k připomínkování a následně, když se odsouhlasí, tak může být podepsán. Ale my máme podepsánu kupní smlouvu na pozemek, takže už můžeme stavět," řekl Leixner. Celková výše investice firmy Hyundai Mobis v Mošnově by měla být čtyři miliardy korun. Vzniknout by díky ní mělo přes 900 pracovních míst, další stovky pozic by to přineslo u subdodavatelských firem. Závod bude vyrábět světlomety pro automobilky Hyundai v Nošovicích a Kia ve slovenské Žilině.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Justice odmítla žalobu kraje na NP Šumava a MŽP kvůli zónám.

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí (MŽP) kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. Více»

Lidstvo loni podle studie zničilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa.

V loňském roce se na světě vykácelo nebo vypálilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa. Toto zjištění vyplývá ze studie, kterou uveřejnila organizace Global Forest Watch (GFW). Více»

Nařízení o zrušení zmrazení nájemného u bytů je účinné ode dneška.

Zmrazení nájemného u bytů, které vláda zavedla kvůli koronaviru 23. dubna, dnes definitivně končí. Vládní nařízení, které cenové moratorium nájemného z bytů ruší, včera vyšlo ve Sbírce zákonů a dnes vejde v účinnost. Více»

Po otevření barů v Evropě čeká na konzumenty milion piv.

S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených piv. Více»

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

Všechny články a aktuality »»