Provozuje:
Juris Real Estate

Správa železnic má letos zprovoznit 49 km zmodernizovaných tratí.

Správa železnic letos plánuje zprovoznit skoro 49 kilometrů zmodernizovaných tratí, dalších až 107 kilometrů pak hodlá začít rekonstruovat.

Správa železnic má letos zprovoznit 49 km zmodernizovaných tratí.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Správa železnic letos plánuje zprovoznit skoro 49 kilometrů zmodernizovaných tratí, dalších až 107 kilometrů pak hodlá začít rekonstruovat.

Zabezpečit chce také desítky přejezdů, které doplní kamerovým systémem na zjišťování dopravních přestupků.

Celkem organizace plánuje letos zahájit nebo dokončit více než 75 staveb na železniční síti s náklady vyššími než 30 milionů korun za každou stavbu.

Na rekonstruovaných tratích by se podle organizace měly zvýšit počty stanic, zastávek a rovněž výpravních budov, které budou přístupné i pro handicapované.

"Úspěšně pokračuje další příprava významných investičních akcí. Řadí se k nim např. stavby projektu železničního spojení Prahy, Letiště Václava Havla a Kladna, kde jsme u některých postoupili k přípravě dokumentací pro stavební povolení," uvedl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

K dalším významným stavbám, které letos budou zahájeny, patří modernizace železničního pardubického uzlu či rekonstrukce stanice ve Vsetíně.

Vybraný bude také zhotovitel rekonstrukcí tratí Velim - Poříčany a mezi Dětmarovicemi, Petrovicemi u Karviné až ke státním hranicím s Polskem. Pokračovat se bude také v přípravě vysokorychlostních tratí.

Opravy budou také pokračovat na úsecích, kde kvůli špatnému stavu trati hrozí výluky.

Jde např. o trati Přerov-Chropyně, Rakovník-Domoušice, Petrohrad-Kryry a oprava trakčního vedení na pražské železnici mezi Vršovicemi, Krčí a Radotínem.

Další investice plánuje Správa železnic poskytnout na zabezpečení přejezdů. Na 16 přejezdech organizace nasadí kamerové systémy se softwarem na zjišťování dopravních přestupků. Záznamy z nich následně bude moci využívat policie.

Software doplní i do už zavedených kamerových systémů na dalších 14 přejezdech. Vedle toho bude Správa železnic ověřovat i další možná technická zabezpečení přejezdů, např. u nových závor.

Správa železnic, která se letos přejmenovala z původního názvu Správa železniční dopravní cesty, má na starosti také správu a provoz nádražních budov.

Letos plánuje rekonstrukce 116 staveb, přípravu dalších 55 budov pak chce zahájit. Modernizace a jejich přípravy by měly stát více než 1,7 miliardy korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»