Provozuje:
Juris Real Estate

Stát by mohl mladým lidem půjčit na bydlení více finančních prostředků.

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky.

Stát by mohl mladým lidem půjčit na bydlení více finančních prostředků.

autor. JURIS REAL (s využitím Hypoindex)

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky.

Už to bude skoro rok, co stát začal mladým nabízet výhodnější půjčky na bydlení. I po deseti měsících je v programu stále dost peněz.

Půjčka se podle pravidel vyplatí spíše lidem, kteří mají nižší příjmy a shánějí nemovitost v menším městě, kde jsou ceny nižší. Půjčka je výhodnější hlavně díky sazbě, která je vázána k základní referenční sazbě Evropské unie pro ČR, což momentálně činí 1,98 procenta.

Zvýhodněný úvěr pro mladé má své limity. Na koupi bytu mohou mladí lidé získat maximálně 1,2 milionu korun, na stavbu nebo koupi rodinného domu dva miliony a na rekonstrukci maximálně 300 tisíc korun.

Právě tyto limity hodlá Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zvýšit. O kolik, zatím neřekla. „Konkrétní podoba jednotlivých opatření, včetně přesných finančních nákladů, bude následně řešena při jejich přípravě a bude se odvíjet od vyjednávání s dotčenými resorty,“ uzavírá mluvčí ministerstva Andrea Vašáková.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

D11 až na hranice s Polskem by mohla být hotová v roce 2028.

Dálnice D11 z Hradce Králové až na hraniční přechod do Polska v Královci na Trutnovsku by měla být podle ministerstva dopravy hotová nejpozději do konce roku 2028. Více»

MČ Praha 1 vypověděla nájemní smlouvu prodejně suvenýrů.

Jedna z provozoven, ve kterých bylo možné v centru Prahy koupit gumovou masku Adolfa Hitlera, skončí. Radní Prahy 1 schválili výpověď nájemní smlouvy provozovně na adrese Karmelitská 30. Více»

Podvodník nabízel za úplatek pronájem prostor MČ Prahy 1.

PČR ho zadržela. Více»

Měsíční splátka hypotéky v metropoli je vyšší než ve zbytku republiky.

O hypotéku žádají mladší ročníky. Více»

Těžba černého uhlí v Dole Lazy na Karvinsku má skončit 28. listopadu.

Těžba černého uhlí v Dole Lazy na Karvinsku skončí vyvezením posledního vozíku ve čtvrtek 28. listopadu. Společnost OKD už tam vydobyla všechny ekonomicky rentabilní zásoby. Více»

Všechny články a aktuality »»