Provozuje:
Juris Real Estate

Stát by mohl mladým lidem půjčit na bydlení více finančních prostředků.

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky.

Stát by mohl mladým lidem půjčit na bydlení více finančních prostředků.

autor. JURIS REAL (s využitím Hypoindex)

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky.

Už to bude skoro rok, co stát začal mladým nabízet výhodnější půjčky na bydlení. I po deseti měsících je v programu stále dost peněz.

Půjčka se podle pravidel vyplatí spíše lidem, kteří mají nižší příjmy a shánějí nemovitost v menším městě, kde jsou ceny nižší. Půjčka je výhodnější hlavně díky sazbě, která je vázána k základní referenční sazbě Evropské unie pro ČR, což momentálně činí 1,98 procenta.

Zvýhodněný úvěr pro mladé má své limity. Na koupi bytu mohou mladí lidé získat maximálně 1,2 milionu korun, na stavbu nebo koupi rodinného domu dva miliony a na rekonstrukci maximálně 300 tisíc korun.

Právě tyto limity hodlá Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová zvýšit. O kolik, zatím neřekla. „Konkrétní podoba jednotlivých opatření, včetně přesných finančních nákladů, bude následně řešena při jejich přípravě a bude se odvíjet od vyjednávání s dotčenými resorty,“ uzavírá mluvčí ministerstva Andrea Vašáková.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Hypoteční úvěry zlevňují pátý měsíc po sobě.

Průměrná úroková sazba hypoték se v červnu snížila na 2, 76 procenta z květnových 2, 80 procenta. Sazby podle údajů Fincentra Hypoindexu klesly pátý měsíc v řadě. Více»

Tuzemské bydlení je velmi drahé.

Dostupnost bydlení v České republice je v komparaci s 12 evropskými zeměmi druhý rok po sobě nejhorší. Nový byt vyjde Čechy, Moravany a Slezany na 11, 2 průměrného ročního platu. Více»

Hlavnímu městu uniká odkup nádraží Vyšehrad.

Praha se nechystá kupovat chátrající nádraží Vyšehrad, poněvadž cena, kterou za ni vlastník požaduje, je příliš vysoká. Tuto informaci uvedl radní pro majetek Jan Chabr. Více»

Stavba nádrží na Rakovnicku má začít nejpozději v roce 2022.

Stavba vodních nádrží pro zmírnění následků sucha u Senomat a Šanova na Rakovnicku má začít nejpozději v roce 2022. Domluven je výkup většiny pozemků, s několika vlastníky se ještě jedná. Více»

Stát vynaloží až 1,5 mld. korun na projekty zaměřené na zadržení vody v krajině.

Většina finančních prostředků bude pocházet z evropského Operačního programu Životní prostředí. Projekty zajistí Státní pozemkový úřad. Žurnalistům to při návštěvě Nenačovic na Berounsku sdělil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Více»

Všechny články a aktuality »»