Provozuje:
Juris Real Estate

Stát hodlá podpořit bytová družstva.

Na ministerstvu pro místní rozvoj vzniká nová státní koncepce bydlení na období let 2021 až 2030. Stát se chystá více podpořit jiné formy bydlení než vlastnické. Na konferenci E15 Premium to sdělila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

Stát hodlá podpořit bytová družstva.

autor. JURIS REAL (Zdroj: E15)

Na ministerstvu pro místní rozvoj vzniká nová státní koncepce bydlení na období let 2021 až 2030. Stát se chystá více podpořit jiné formy bydlení než vlastnické. Na konferenci E15 Premium to sdělila ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO).

"Velký důraz budeme klást na družstevní bydlení. Je to populární forma vlastnictví. Zabýváme se různými druhy bydlení, neboť jich existuje celá škála," sdělila ministryně Dostálová. S dotacemi na družstevní byty počítá i návrh aktualizované koncepce rodinné politiky vznikající na ministerstvu práce a sociálních věcí. Potřeby radnic ve vztahu k družstevnímu bydlení se podle šéfky MMR různí podle velikosti sídel. Např. větší města nabízejí pozemky, na nichž by družstevní byty vznikly.

"Malá města zase chtějí vrátit svépomoc, kdy chlapi přijdou z práce a půjdou stavět," dodala Dostálová. Do družstevního bydlení se pustili už i někteří developeři. Největší zkušenosti s touto podobou bydlení disponuje holding Finep. Ten od roku 2010 postavil 1 500 družstevních bytů.

"Družstevní výstavba zajišťuje výraznou stabilitu fungování domu, a to zvláště v komparaci s aplikační praxí řady společenství vlastníků jednotek," konstatoval na konferenci E15 Premium Štěpán Havlas z vedení Finepu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»