Provozuje:
Juris Real Estate

Stavební řízení by mohly urychlit specializované senáty soudů.

Výraznému zrychlení stavebního řízení, s nímž počítá návrh nového stavebního zákona, by pomohlo také zřízení specializovaných senátů u krajských soudů ve vytipovaných krajích.

Stavební řízení by mohly urychlit specializované senáty soudů.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Česká justice)

Výraznému zrychlení stavebního řízení, s nímž počítá návrh nového stavebního zákona, by pomohlo také zřízení specializovaných senátů u krajských soudů ve vytipovaných krajích.

Zabývaly by se třeba velkými liniovými a veřejně prospěšnými stavbami, tedy stavebním právem, konstatovala včera po jednání v Plzni ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO). „Debatovali jsme se soudci, že by pro nás byly specializované senáty velmi zajímavé,“ uvedla. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) teď chystá jednání se soudci, kde se bude řešit, jak specializované senáty zřídit. Podle Dostálové by se musely posílit o stavební odborníky.

„Soudce řeší strašně moc agend, a když mu přijde nějaká složitá stavební agenda, tak to musí nastudovat. A samozřejmě, když to nedělá dnes a denně, tak mu to trvá delší dobu, než kdyby to byly specializované senáty na stavební právo, které si samozřejmě dokážou dobrou i špatnou praxi promítnout do dalších rozsudků,“ řekla ministryně.

Podle ní už funguje např. správní soud v Ostravě, který se zabývá dopravními liniovými stavbami. Nový stavební zákon by měl podle Dostálové vstoupit v platnost v roce 2021, účinnost pak bude nabíhat postupně podle jednotlivých paragrafů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»