Provozuje:
Juris Real Estate

Střecha pražské Lucerny se nastálo otevírá veřejnosti.

Obyvatelé a návštěvníci Prahy mohou ode dneška každou neděli a pondělí navštívit unikátní prostory střechy paláce Lucerny v pražské Štěpánské ulici.

Střecha pražské Lucerny se nastálo otevírá veřejnosti.

autor. JURIS REAL (s využitím ČTK)

Obyvatelé a návštěvníci Prahy mohou ode dneška každou neděli a pondělí navštívit unikátní prostory střechy paláce Lucerny v pražské Štěpánské ulici.

Stane se tak symbolicky po 110 letech od dokončení první části multifunkční budovy. Vyjma nevšedních výhledů na centrum hlavního města si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu Jak Lucerna povznesla velkoměstský ráz Prahy, která pojednává o rodině Havlů a jejich budování secesního paláce. Otevřeno bude od 15:00 do setmění až do konce října.

Střecha Lucerny se podle organizátorů promění v otevřenou zahradu složenou z pěti částí: Jedlá, hmyzí, ptačí, léčivá a party. Provozovatel prostoru Ondřej Kobza si přeje, aby si lidé kousek od rušného Václavského náměstí připadali jako uprostřed přírody. Plánuje rovněž přednášky o tom, co a jak se dá ve městě pěstovat, lekce jógy, koncerty a další doprovodný program. Střecha se otevřela veřejnosti už v minulosti, ale vždy jen krátkodobě.

Palác Lucerna mezi Vodičkovou a Štěpánskou ulicí postavil na počátku minulého století Václav Havel, dědeček pozdějšího prezidenta Václava Havla. Stavitel pro budovu použil unikátní, tehdy ještě málo využívanou železobetonovou konstrukci, jež umožnila největší sál umístit tři patra pod zem.

Secesní multifunkční palác byl na svou dobu unikátním komplexem, zahrnujícím obchody, kino, kavárnu, bar, byty, ale i první pražský jídelní automat, první pražskou obchodní pasáž a velký společenský sál.

Záhy po svém vzniku se stala centrem kulturního a společenského života v tehdejší Praze, pořádaly se zde i utkání v boxu či zápasu. Velký sál Lucerny pro zhruba 4 000 sedících diváků hostil a dodnes hostí nejvýznačnější tuzemské umělce, ale i maturitní plesy. V sále, který nemá příliš dobrou akustiku ani větrání, vystupovala i řada zahraničních hostů, např. Josephina Bakerová či Louis Armstrong.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Chystá se největší letošní dražba developerských pozemků v Praze.

Ty patřily Františku Chvalovskému. Více»

Stát by mohl mladým lidem půjčit na bydlení více finančních prostředků.

Co se týče bydlení, jsou mladí nejohroženější skupinou. Na hypotéku nemají dost našetřeno, takže často nesplňují dané podmínky. Více»

Vláda ČR nehodlá měnit poplatky za těžbu až po pěti letech.

Pětileté období, po které vláda nemůže svým nařízením měnit sazby úhrad z vydobytých nerostů, by mělo být zrušeno. Počítá s tím novela horního zákona, kterou dnes schválila vláda. Více»

Ve slavné katedrále se od ničivého požáru konala první mše.

V pařížské katedrále Notre-Dame se konala mše, první od velkého požáru, který zpustošil svatostánek 15. dubna. Mši vedl pařížský arcibiskup Michel Aupetit. Více»

Krajský soud v Plzni prohlásil konkurz na firmu Pilsen Steel.

Předlužené plzeňské hutě a kovárny jsou podle březnového verdiktu soudu v úpadku a od ledna nevyrábí. Více»

Všechny články a aktuality »»