Provozuje:
Juris Real Estate

Středočeský kraj usiluje o dohodu, jež umožní rozvoj bývalého újezdu Mladá.

Kraj hodlá uzavřít dohodu se společností Mladá RP, která by mu umožnila využívat pozemky v bývalém vojenském újezdu Mladá v Milovicích na Nymbursku.

Středočeský kraj usiluje o dohodu, jež umožní rozvoj bývalého újezdu Mladá.

autor. JURIS REAL

Kraj hodlá uzavřít dohodu se společností Mladá RP, která by mu umožnila využívat pozemky v bývalém vojenském újezdu Mladá v Milovicích na Nymbursku.

Zmíněná společnost se aktuálně s krajem soudí a hejtmanství nemůže pracovat na rozvoji této lokality. Návrh dohody schválili krajští zastupitelé.

Stanovisko firmy není známé, podle opozice je nejisté, zda s návrhem bude souhlasit.

Radní Robert Bezděk (ANO) přiznal, že to není schopen garantovat. Kraj si podle Bezděka z opatrnosti ještě nechá vypracovat právní stanovisko ohledně dalšího postupu. Pokud tento posudek navrhované vypořádání neposvětí, neměla by rada kraje dohodu o narovnání uzavřít.

Mladá RP si areál pronajala a bourala v něm zchátralé objekty po sovětské armádě. Hejtmanství jí v roce 2016 vypovědělo smlouvu kvůli nedodržení termínů pro demolice. Společnost ale tvrdila, že podmínky uzavřené smlouvy neporušila. „Jedná se o první krok, to znamená vypořádání nájemného,“ uvedl Bezděk. Teprve později by se mělo jednat o zbývajících nárocích. Kraj by měl zaplatit část nespotřebovaného nájemného za dobu od uzavření smlouvy do doby ukončení nájmu. Firma měla původně areál využívat 40 let, za což zaplatila dopředu 25 milionů korun. Podle Bezděka by měl kraj vrátit to, co si firma „neodbydlela“. Podmínkou vyplývající z dohody má být bezodkladné ukončení soudních sporů, jež by odblokovalo další nakládání s lokalitou. Nyní to není možné kvůli předběžnému opatření soudu. Teprve v další fázi by se měly řešit ostatní nároky firmy. Znalec by měl ocenit práce, které provedla a za něž by mělo hejtmanství zaplatit. Kraj uzavřel s Mladou RP nájemní smlouvu v roce 2010. Podle hejtmanství měly všechny stavby zmizet do pěti let od podpisu smlouvy, tedy do konce roku 2015. Firma ale tvrdila, že měla na odstranění hangárů a zchátralých panelových domů ještě tři roky. Opozice, hlavně z řad ODS, úsilí o dohodu ocenila. Předseda klubu STAN Věslav Michalik uvedl, že kraj může trvat na tom, že odstoupení od smlouvy bylo v pořádku, a v případě výhry u soudu nemusí nic hradit. Pokud soud prohraje, musel by jednat o narovnání. Druhou možností je firmě něco zaplatit už teď, otázkou je výše narovnání a jeho podmínek. Michalikovi vadí, že členové zastupitelstva nestanovili konkrétní částku nebo mechanismus, jak k ní dospět. Podle něj jde o jakýsi bianco šek, Bezděk to ale odmítl.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Černém Mostě hlavní město privatizuje další panelák.

Panelový dům v Bojčenkově ulici na Černém Mostě bude moci odkoupit družstvo nájemců. Pražští zastupitelé po diskuzi o pravidlech privatizace jednomyslně schválili cenu asi 181 milionů korun. V činžovním domě se nachází 60 bytů. Více»

Pražské metro má svou architektku.

Vzhled metra včetně připravované nové linky D má v dopravním podniku nově na starosti architektka Anna Švarc. Ta uspěla ve výběrovém řízení. Více»

V metropoli vznikne Muzeum paměti 20. století.

Jeho účelem je zachovat historickou paměť o klíčových událostech minulého století, které souvisely s totalitními režimy v Československu. Více»

Přízemní mráz může poškodit úrodu.

Varovali meteorologové. Více»

SŽDC čelí exekuci kvůli sporům o desítky tisíc korun.

Správa železniční dopravní cesty čelí exekuci kvůli dvěma sporům o desítky tisíc korun. Uvedl to server Euro.cz. Více»

Všechny články a aktuality »»