Provozuje:
Juris Real Estate

Středočeský kraj usiluje o dohodu, jež umožní rozvoj bývalého újezdu Mladá.

Kraj hodlá uzavřít dohodu se společností Mladá RP, která by mu umožnila využívat pozemky v bývalém vojenském újezdu Mladá v Milovicích na Nymbursku.

Středočeský kraj usiluje o dohodu, jež umožní rozvoj bývalého újezdu Mladá.

autor. JURIS REAL

Kraj hodlá uzavřít dohodu se společností Mladá RP, která by mu umožnila využívat pozemky v bývalém vojenském újezdu Mladá v Milovicích na Nymbursku.

Zmíněná společnost se aktuálně s krajem soudí a hejtmanství nemůže pracovat na rozvoji této lokality. Návrh dohody schválili krajští zastupitelé.

Stanovisko firmy není známé, podle opozice je nejisté, zda s návrhem bude souhlasit.

Radní Robert Bezděk (ANO) přiznal, že to není schopen garantovat. Kraj si podle Bezděka z opatrnosti ještě nechá vypracovat právní stanovisko ohledně dalšího postupu. Pokud tento posudek navrhované vypořádání neposvětí, neměla by rada kraje dohodu o narovnání uzavřít.

Mladá RP si areál pronajala a bourala v něm zchátralé objekty po sovětské armádě. Hejtmanství jí v roce 2016 vypovědělo smlouvu kvůli nedodržení termínů pro demolice. Společnost ale tvrdila, že podmínky uzavřené smlouvy neporušila. „Jedná se o první krok, to znamená vypořádání nájemného,“ uvedl Bezděk. Teprve později by se mělo jednat o zbývajících nárocích. Kraj by měl zaplatit část nespotřebovaného nájemného za dobu od uzavření smlouvy do doby ukončení nájmu. Firma měla původně areál využívat 40 let, za což zaplatila dopředu 25 milionů korun. Podle Bezděka by měl kraj vrátit to, co si firma „neodbydlela“. Podmínkou vyplývající z dohody má být bezodkladné ukončení soudních sporů, jež by odblokovalo další nakládání s lokalitou. Nyní to není možné kvůli předběžnému opatření soudu. Teprve v další fázi by se měly řešit ostatní nároky firmy. Znalec by měl ocenit práce, které provedla a za něž by mělo hejtmanství zaplatit. Kraj uzavřel s Mladou RP nájemní smlouvu v roce 2010. Podle hejtmanství měly všechny stavby zmizet do pěti let od podpisu smlouvy, tedy do konce roku 2015. Firma ale tvrdila, že měla na odstranění hangárů a zchátralých panelových domů ještě tři roky. Opozice, hlavně z řad ODS, úsilí o dohodu ocenila. Předseda klubu STAN Věslav Michalik uvedl, že kraj může trvat na tom, že odstoupení od smlouvy bylo v pořádku, a v případě výhry u soudu nemusí nic hradit. Pokud soud prohraje, musel by jednat o narovnání. Druhou možností je firmě něco zaplatit už teď, otázkou je výše narovnání a jeho podmínek. Michalikovi vadí, že členové zastupitelstva nestanovili konkrétní částku nebo mechanismus, jak k ní dospět. Podle něj jde o jakýsi bianco šek, Bezděk to ale odmítl.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»