Provozuje:
Juris Real Estate

Švýcarský profesor očekává návrat světové hospodářské krize.

Globální ekonomiku čeká s velkou mírou pravděpodobnosti další krize. Mimo jiné proto, že nikdo nepodniká prakticky nic proti tomu, aby se tato předpověď naplnila.

Švýcarský profesor očekává návrat světové hospodářské krize.

autor. JURIS REAL

Globální ekonomiku čeká s velkou mírou pravděpodobnosti další krize. Mimo jiné proto, že nikdo nepodniká prakticky nic proti tomu, aby se tato předpověď naplnila.

Zde je osm možných příčin, proč můžeme čekat úder nové finanční krize v rozmezí dubna 2015 až března 2016.

I když se tedy zdá, že se řada ekonomik odrazila ode dna, realita může být jiná.

1. Bublina na světových akciových trzích

V loňském roce se světové akciové trhy vyvíjely až nerealisticky dobře a dá se očekávat, že v určitý okamžik bublina exploduje. Až se situace vrátí na rozumné hodnoty, bude to znamenat propad akciových trhů o 30 až 35 procent.

2. Stínové bankovnictví v Číně

Vážnou krizi může rozpoutat narůstající stínové bankovnictví v Číně, tamní systém stojí především na půjčkách firmám kontrolovaným vládou, jež nepodléhají řádné kontrole a stojí mimo konkurenční prostředí. Pokud se tento systém zhroutí, negativně to zasáhne globální ekonomiku.

3. Energetická krize

Světovou energeticku krizi mohou způsobit Spojené státy, jež jsou dnes již na špici světových producentů plynu. Pokud USA začnou více exportovat svůj plyn, prohloubí tím pocit ohrožení Ruska, což nutně povede ke geopolitické bouři. Spojené státy budou mít větší kontrolu nad cenami energií a prohloubí svůj vliv v zemích, jako jsou Británie, Indie a Japonsko.

4. Další realitní bublina

Existuje riziko vzniku nové realitní bubliny v zemích, jako jsou Brazílie, Čína, Kanada a Německo. Kvůli dostupnějším a levnějším půjčkám a nízkým úrokovým sazbám roste poptávka po nemovitostech a ceny stoupají, i když skutečná ekonomická situace tomu neodpovídá.

5. BBB jako nové AAA

Firmy jsou zadlužené a ohodnocení ratingem BBB je dnes již považováno za normu. V USA jsou už jen tři společnosti s ratingem AAA: ExxonMobil, Microsoft a Johnson & Johnson. Pokud by úrokové sazby vzrostly o dva procentní body, polovina podnikového sektoru by takovou situaci nezvládla.

6. Válka a konflikty

Prakticky po celém světě rostou geopolitické tenze. Samy události, jako je krize na Krymu, vedou k propadu trhů.

7. Růst chudoby

Celosvětově se míra chudoby zvyšuje a s tím, jak se chudí stávají ještě chudšími, vzrůstá pravděpodobnost sociálních konfliktů. Naopak tažení proti příjmové nerovnosti omezuje benefity plynoucí z inovací a ohrožuje ekonomický růst.

8. Peníze a hyperinflace

Přebytek hotovosti centrálních bank a korporací může skončit poškozením ekonomik. Kdyby to šlo, Google by si za své peníze mohl koupit skoro celé Irsko a Microsoft půlku Singapuru. Takový stav lze označit za nemorální.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

V hotelu jako doma za měsíční nájem.

Pražské hotely nabízejí pokoje k dlouhodobému bydlení, řeší takto nedostatek především zahraničních turistů. Více»

Na Staroměstském náměstí v metropoli dnes bude vztyčen mariánský sloup.

Na Staroměstském náměstí v centru Prahy dnes bude vztyčena napodobenina mariánského sloupu ze 17. století. Plány na umístění sloupu vyvolaly mezi občany kontroverze. Více»

Hatě praskají ve švech.

Za tři týdny, kdy se opětovně otevřela nákupní centra po zmírnění pandemie, nakoupili čeští zákazníci v outletovém centru v Hatích u Znojma o polovinu více zboží než za stejné období loňského roku. Více»

SŽDC zahájila rekonstrukci vlakového nádraží v Českých Budějovicích.

Památkově chráněnou budovu opraví sdružení firem Metrostav, Edikt a Avers. Více»

Všechny články a aktuality »»