Provozuje:
Juris Real Estate

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent.

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent. V průměru budou lidé platit částku v rozmezí 60 až 75 korun za metr čtvereční.

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent.

autor. JURIS REAL, ČTK

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent. V průměru budou lidé platit částku v rozmezí 60 až 75 korun za metr čtvereční.

Patnáctiprocentní zdražení odpovídá inflaci a týká se především bytů, kde nájemci platili méně, než je v dané lokalitě průměrné. Novinářům to řekli zástupci vedení města.

"V současnosti je průměrná cena nájemného v Táboře v rozmezí přibližně 60 až 65 korun. Některé byty však nedosahovaly ani této částky a byly výrazně levnější. Někde nyní platí za metr čtvereční třeba pouze 35 korun," uvedl táborský místostarosta Martin Mareda (Piráti).

Výši nájemného v Táboře už delší dobu určuje několik kritérií. Cenu ovlivňuje např. lokalita, ve které se byt nachází, stav objektu nebo počet bytů v daném domě.

Zvýšení nájemného, které schválila táborská rada, začne platit 1. července a bude mít některé výjimky. Jde např. o domy s pečovatelskou službou, sociální byty nebo byty, v nichž žijí senioři starší 70 let.

Tábor vlastní 3052 městských bytů. "Poptávka po nich je dlouhodobě vysoká, ročně se jedná přibližně o šest stovek žádostí. Lidé chtějí mít nějakou jistotu stabilní ceny, protože tržní nájmy jsou v Táboře výrazně vyšší," sdělil Mareda. Nejžádanější lokalitou bývá většinou centrum kolem Starého města. Tržní nájemné za metr čtvereční tam přesahuje 100 korun.

Tábor neplánuje zvýšení nájmů v nebytových prostorech. "Chtěli jsme tímto krokem podpořit podnikatele a živnostníky," uzavřel místostarosta.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Osobnosti se v otevřeném dopise táží, co brání stavbě koncertního sálu v Brně.

Osobnosti kulturního života se v otevřeném dopise obrátily na vedení města Brna s dotazy, proč město odkládá stavbu nového koncertního sálu. Podle signatářů mohlo výběrové řízení na zhotovitele stavby začít už víc než před rokem. Více»

Rekonstrukce Armádního muzea Žižkov se stal muzejním počinem roku 2022.

Muzejním počinem roku 2022 se stala rekonstrukce Armádního muzea Žižkov a jeho nové expozice. Více»

PS rozhodne o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku za odpad.

Sněmovna rozhodne příští týden o razantnějším zvýšení horní hranice poplatku, který mohou obce vybírat od obyvatel za komunální odpad. Řádná schůze dolní komory pokračuje od úterního odpoledne. Více»

Zákon o podpoře v bydlení půjde následující týden do připomínkového řízení.

Zákon o podpoře v bydlení, který připravuje ministerstvo pro místní rozvoj (dále i jako "MMR"), by měl příští týden zamířit do meziresortního připomínkového řízení, kde se k němu vyjádří ostatní instituce a další připomínková místa. Více»

Aktivisté žádají o zabavení činžovního domu, který patří rodině rus. zbrojaře.

Na pražském Žižkově aktivisté ze skupiny Kaputin vyvěšením transparentu na domu, jenž patří rodině ruského zbrojaře, upozornili na pokračující ruskou agresi na Ukrajině. Více»

Všechny články a aktuality »»