Provozuje:
Juris Real Estate

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent.

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent. V průměru budou lidé platit částku v rozmezí 60 až 75 korun za metr čtvereční.

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent.

autor. JURIS REAL, ČTK

Tábor zvýší nájemné v některých městských bytech o 15 procent. V průměru budou lidé platit částku v rozmezí 60 až 75 korun za metr čtvereční.

Patnáctiprocentní zdražení odpovídá inflaci a týká se především bytů, kde nájemci platili méně, než je v dané lokalitě průměrné. Novinářům to řekli zástupci vedení města.

"V současnosti je průměrná cena nájemného v Táboře v rozmezí přibližně 60 až 65 korun. Některé byty však nedosahovaly ani této částky a byly výrazně levnější. Někde nyní platí za metr čtvereční třeba pouze 35 korun," uvedl táborský místostarosta Martin Mareda (Piráti).

Výši nájemného v Táboře už delší dobu určuje několik kritérií. Cenu ovlivňuje např. lokalita, ve které se byt nachází, stav objektu nebo počet bytů v daném domě.

Zvýšení nájemného, které schválila táborská rada, začne platit 1. července a bude mít některé výjimky. Jde např. o domy s pečovatelskou službou, sociální byty nebo byty, v nichž žijí senioři starší 70 let.

Tábor vlastní 3052 městských bytů. "Poptávka po nich je dlouhodobě vysoká, ročně se jedná přibližně o šest stovek žádostí. Lidé chtějí mít nějakou jistotu stabilní ceny, protože tržní nájmy jsou v Táboře výrazně vyšší," sdělil Mareda. Nejžádanější lokalitou bývá většinou centrum kolem Starého města. Tržní nájemné za metr čtvereční tam přesahuje 100 korun.

Tábor neplánuje zvýšení nájmů v nebytových prostorech. "Chtěli jsme tímto krokem podpořit podnikatele a živnostníky," uzavřel místostarosta.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Většina korporací se k chystané legislativě nevyjadřuje.

Následky si uvědomuje pozdě. Více»

EDF má nabídku na jaderný blok v Dukovanech připravenou.

Francouzská společnost EDF, která je jedním ze tří uchazečů o stavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, má svou finální nabídku připravenou. Více»

Židovská obec Teplice obnovuje chátrající lounskou synagogu.

Židovská obec Teplice usiluje o obnovu chátrající synagogy v Lounech. Nyní nechala odkrýt zasypané sklepení, které se pod památkou nachází. Více»

Metropole má mapu majetku.

Praha má díky spolupráci s Institutem plánování a rozvoje novou mapovou aplikaci, z níž je možné snadno vyčíst, jaké konkrétní majetky hlavní město vlastní a kdo je spravuje. Tyto informace dosud nebyly nikde uceleně zveřejněny. Více»

Developerský projekt Ahoj Vanguard spojí s továrnou Tunel.

Nový projekt Ahoj Vanguard postaví společnost PSN v sousedství bývalé modřanské továrny Microna, kterou mění na stylové industriální bydlení Vanguard Prague se 150 lofty. Více»

Všechny články a aktuality »»