Provozuje:
Juris Real Estate

Turisté si mohou nově projít celou terasu Baťova mrakodrapu.

Návštěvníci si mohou nově projít celou terasu v 16. etáži zlínského Baťova mrakodrapu, ve kterém sídlí krajský a finanční úřad. Doposud totiž byla zpřístupněna jen její východní část.

Turisté si mohou nově projít celou terasu Baťova mrakodrapu.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Návštěvníci si mohou nově projít celou terasu v 16. etáži zlínského Baťova mrakodrapu, ve kterém sídlí krajský a finanční úřad. Doposud totiž byla zpřístupněna jen její východní část.

V západní části terasy lidé najdou rozměrný bronzový model zobrazující město v 50. letech minulého století. K dispozici jsou jim také dalekohledy podobné těm na amerických mrakodrapech, řekl žurnalistům hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL).

Západní část terasy je součástí nového prohlídkového okruhu po památkově chráněné budově s jednotným informačním a orientačním systémem.

Modernizaci mají za sebou i expozice v osmé a druhé etáži, jejím hlavním projektantem byl architekt Petr Všetečka. Vstup do nich zůstává zdarma.

V osmé etáži, jejíž vzhled je stylizovaný do 40. let minulého století, lidé nově narazí na bustu Jana Antonína Bati od sochaře Radima Hankeho. Doplnila bustu jeho nevlastního bratra Tomáše Bati od Františka Lydie Gahury na opačném konci chodby. Obě jsou v životní velikosti.

Při vytváření nové busty využil Hanke svůj bohatý archiv historických fotografií a filmových záběrů. Výsledný vzhled Jana Antonína Bati je podle něj ze začátku 30. let.

"V mojí koncepci je tady trošku soustředěnější a víc šéf než na pomníku (před budovou), kde je s mírným úsměvem," konstatoval Hanke.

V expozici ve druhé etáži nechalo hejtmanství upravit interiér a mobiliář, včetně fotografických a textových panelů. Její součástí je i čtyřminutový animovaný film o Baťově mrakodrapu a architektu Vladimíru Karfíkovi, podle jehož návrhu vznikl. Nový multimediální panel umožňuje návštěvníkům také interaktivní prohlídku budovy.

Zmodernizováním expozic dokončilo hejtmanství více než rok trvající rekonstrukci mrakodrapu. Přišla na 84 milionů korun, přes 70 milionů korun činí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Její součástí byla mj. oprava rozvodny nízkého napětí, obnova podlah ve třetí etáži, modernizace vstupu do budovy, obnova páternosteru neboli oběžného výtahu a výměna všech čtyř rychlovýtahů.

Výstavba mrakodrapu skončila v roce 1938, stal se tehdy novým sídlem ředitelství obuvnické firmy Baťa.

S výškou 77,5 metru byl v době svého vzniku nejvyšší budovou ve střední Evropě.

V letech 2003 až 2004 se objekt dočkal celkové rekonstrukce.




Fórum




Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Metropole by stála o budovu ruské školy.

V rozhlehlé budově na Krupkově náměstí v Bubenči se tři roky neučí. Sídlila v ní střední škola při ruském velvyslanectví. Více»

MČ Praha 1 zrenovuje domy.

Rovněž v letošním roce bude několik památek na území Prahy 1 opraveno i díky příspěvku z Programu regenerace městský památkových rezervací a městských památkových zón ministerstva kultury, který získá městská část. Více»

Teplárny opět obnovují plné vytápění.

Reagují na ochlazení. Více»

Zřítila se fasáda historické budovy kodaňské burzy.

Hlavní fasáda historické budovy kodaňské burzy, kterou v úterý zachvátil požár, se zřítila, uvedl mluvčí dánských hasičů. Více»

Soutěž o využití areálu na Strahově se nachází ve 2. kole.

Fotbalová asociace České republiky jedná jen se Spartou. Více»

Všechny články a aktuality »»