Provozuje:
Juris Real Estate

Tuzemská obchodní centra spustila letní výprodeje.

Ty většinou potrvají zhruba do poloviny srpna a výše slev bude postupně stoupat. Snížení cen by se nemělo lišit od předchozích let.

Tuzemská obchodní centra spustila letní výprodeje.

autor. JURIS REAL, ČTK

Ty většinou potrvají zhruba do poloviny srpna a výše slev bude postupně stoupat. Snížení cen by se nemělo lišit od předchozích let.

Zájem o výprodeje OC očekávají ale vyšší než obvykle, a to především z důvodu rostoucí inflace a všeobecného zdražování. Toto zjištění vyplývá z ankety ČTK mezi zástupci nákupních center.

Letní slevy spustilo v pondělí pražské centrum Fashion Arena Prague Outlet, lidé v nich budou moci nakoupit do půlky srpna. Jednotlivé značky podle ředitelky centra Lenky Čapkové nyní lákají na snížení cen až o 50 procent, s vrcholící letní sezonou se většinou ale vyšplhají až na 80 procent.

"Tato sezonní akce je mezi našimi zákazníky dlouhodobě velice oblíbená, proto čekáme silný zájem i v letošním roce. Ten bude navíc umocněn aktuálně kulminující inflací," řekla.

V nákupním centru Palladium v Praze začaly letní výprodeje už v polovině června a potrvají celé léto. I zde slevy obchodníci většinou rozdělují do několika vln, podle ředitele marketingu a PR Palladia Milana Rumlera začínají na 20 až 30 procentech, pokračují okolo 50 procent a konečné výprodeje jsou plánovány se slevami až 70 procent.

"Zájem o slevy letos očekáváme vyšší než v loňském roce," sdělil. Dodal, že je to, vedle vyššího počtu turistů v centru Prahy, jeden z důvodů růstu návštěvnosti nákupního centra, který v posledních dnech Palladium eviduje.

Freeport Fashion Oulet na Znojemsku spustil letní výprodeje 4. června, slevy podle ředitele centra Jana Procházky dosáhnou nejvyšší míry na přelomu července a srpna, kdy budou moci lidé nakoupit až se 70procentní slevou.

"V tomto období už lze čekat přeci jen omezenější výběr zboží," řekl. Upozornil, že slevy na starší kolekce, na které se outlety zaměřují, musejí prodejci počítat z jejich původních cen.

"Zákazníci tak budou mít toto léto ještě šanci skutečně výrazně ušetřit. Od podzimu začnou postupně i do outletů přicházet novější a tedy i dražší kolekce, jejichž ceny budou poznamenány inflací," doplnil.

V pražském centru Galerie Harfa podle jeho ředitele Pavla Hradce některé obchody letní slevy zahájily minulý týden. V současné době je zájem zhruba stejný jako v minulý letech, uvedl.

"Pokud se díváme na prodeje, květen byl velice úspěšným měsícem. Červen pravděpodobně tak výrazný nebude, nicméně i tak očekáváme vyšší obraty v porovnání s lety 2021 a 2019," řekl dále.

Je to podle jeho názoru částečně způsobeno i nárůstem cen. Je ale přesvědčen, že slevy při letních výprodejích vytvoří opět pro zákazníky zajímavé ceny.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Gazprom varoval, že ceny plynu v EU mohou v zimě vzrůst o dalších 60 pct.

Ruská státní plynárenská společnost Gazprom varovala, že ceny plynu v Evropě se mohou v zimě zvýšit o dalších 60 procent na více než 4 000 dolarů (96.713 Kč) za 1 000 metrů krychlových. Více»

Zeman kontrahoval zákon upravující vymezení skutečných majitelů.

Vymezení skutečných majitelů se v zákoně o jejich evidenci změní. Více»

Na agrosalonu Země živitelka bude přes 600 vystavujících.

Na 48. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka se v Českých Budějovicích představí přes 600 vystavovatelů. Výstavní plochy jsou obsazené podobně jako v posledním předpandemickém roce 2019. Více»

SRN podle WSJ neodstaví jaderně elektrárny.

Německo kvůli energetické krizi neodstaví své poslední tři jaderné elektrárny a nechá je prozatím v provozu i po konci letošního roku, na kdy Berlín zastavení výroby z jádra naplánoval. Více»

Kolejné bohužel zdraží studentům v metropoli zhruba o 15 procent.

Vysokoškoláci budou v novém akademickém roce za bydlení na kolejích v Praze platit více peněz. Více»

Všechny články a aktuality »»