Provozuje:
Juris Real Estate

V 1. kvartálu mohli kupující vybírat z 3 200 nových bytů.

Pouze 233 z nich bylo dokončených.

V 1. kvartálu mohli kupující vybírat z 3 200 nových bytů.

autor. JURIS REAL, Central Group a Hypoindex.cz

Pouze 233 z nich bylo dokončených.

Pražský nemovitostní trh nabídl zájemcům na konci prvního čtvrtletí letošního roku pouze 3 200 nových bytů. Dokončených a připravených k nastěhování jich bylo podle statistik Central Group jen 233.

Ještě před 10 lety si přitom mohli kupující vybírat z více než desetinásobného počtu dokončených volných bytů. Zhruba pětinu z aktuální celkové nabídky volných bytů (přes 600) nabízí v osmi pražských lokalitách největší český rezidenční stavitel Central Group. „Nových pražských bytů připravených k okamžitému nastěhování je pouze 233, což je naprosté minimum. V roce 2012 jich přitom byl více než desetinásobek – 2.800 – a před pěti lety už zhruba jen trojnásobek. Příčiny této geneze jsou známé – vysoká poptávka a malý počet nově povolených projektů, protože povolovací proces se stále nedaří zrychlit,“ informuje výkonná ředitelka Central Group Michaela Tomášková. „V této perspektivě je uvedení 14 právě dokončených bytů v Rezidenci Libeňský park na trh pro zájemce významnou novinkou. Většina z celkem 95 bytů se díky své unikátní poloze u stanice metra Palmovka prodala dlouho před dokončením,“ doplňuje. Všechny byty jsou vybaveny luxusními koupelnami a vinylovými podlahami. Originálně architektonicky řešené domy mají dřevěná eurookna a skleněná zábradlí na balkonech. Nadstandardně je vyřešena i fasáda domů s cihelnými pásky a cembritem. Vybrané byty jsou vybaveny klimatizací nebo rekuperací tepla s chlazením pro zdravé a klidné bydlení a zároveň úsporu energie. Většina bytů má své podzemní parkovací stání a sklep a také venkovní prostor – balkon, terasu nebo předzahrádku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

ČNB zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 pct HDP.

Česká národní banka zhoršila odhad letošního schodku veřejných financí na 4,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Na podzim přitom očekávala, že schodek bude činit 3,8 procenta HDP. Více»

ECB zvýšila základní úrok o půl procentního bodu na 3 procenta.

Evropská centrální banka (ECB) podle očekávání zvýšila svou základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na tři procenta. Více»

Univerzita nemá finanční prostředky na obnovu zámku v Zahrádkách.

Nejspíš ho proto zkusí odprodat. Více»

Pardubice proti vedoucí Slavii otevřely zrekonstruovaný stadion.

Fotbalové Pardubice proti vedoucí Slavii slavnostně otevřely zrekonstruovaný Stadion Arnošta Košťála, podle jednoho ze sponzorů také zvaný jako CFIG Arena. Více»

Britská centrální banka zvýšila úrok na čtyři procenta.

Je to nejvýše od roku 2008. Více»

Všechny články a aktuality »»