Provozuje:
Juris Real Estate

V Horní Suché byla otevřena nová továrna na baterie HE3DA.

Jedna z nejekologičtějších a nejmodernějších továren na světě na výrobu unikátních českých baterií HE3DA patřící akciové společnosti Magna Energy Storage (M.E.S.) byla otevřena ve čtvrtek 17. září 2020 v Horní Suché.

V Horní Suché byla otevřena nová továrna na baterie HE3DA.

autor. JURIS REAL, Deník region

Jedna z nejekologičtějších a nejmodernějších továren na světě na výrobu unikátních českých baterií HE3DA patřící akciové společnosti Magna Energy Storage (M.E.S.) byla otevřena ve čtvrtek 17. září 2020 v Horní Suché.

Slavnostní akce se v Průmyslové zóně František zúčastnilo téměř tisíc hostů, mezi kterými byl předseda Senátu ČR Miloš Vystrčil a další významné osobnosti.

Nová továrna totiž představuje investici, která svým významem přesahuje hranice České republiky. Místopředseda Evropské komise Maroš Šefčovič ve své video zdravici mimo jiné zmínil, že Česká republika se díky továrně M.E.S. zařadila mezi klíčové aktéry Evropské bateriové aliance: „Magna Energy Storage je ukázkový projekt, který pomáhá Evropě udržet si konkurenční výhodu v oblasti inovací a udržitelnosti a pomáhá také zvýšit její strategickou nezávislost. Výroba baterií je pro nás z důvodu přechodu na čistou energii a pro modernizaci průmyslu naprosto klíčová.“ M.E.S. a její baterie HE3DA jsou ve světě synonymem pro špičkové technologie v energetice. Tvoří revoluční a originální platformu s širokým využitím a především možnostmi energii efektivně a účinně skladovat. Bateriové články HE3DA jsou v současnosti určeny především pro sektor energetiky a průmysl, ale i pro domácnosti. Dokáží sloužit jako banka velkého množství energie za nízkou cenu, ovšem s vysokou bezpečností. Mimo tento segment se M.E.S. aktuálně zaměřuje na využití baterií HE3DA v oblasti kamionové dopravy a těžké techniky, ale také v námořní dopravě. Baterie budou letos dokonce testovány i na slavném závodu Rallye Dakar v Loprais Teamu.

„Jsem skutečně rád, že se podařilo završit několik let trvající náročnou etapu a že přecházíme do komerční fáze. Ta přinese nejen na sever Moravy peníze, nýbrž i další byznys v podobě navazujících továren. Přicházíme včas, abychom udávali směr ve vývoji energetiky. Pro zdejší region a Českou republiku je to nesporně velký krok dopředu a důležité je, že u nás zůstává přidaná hodnota. V tomto oboru začínáme držet celosvětové technologické vedení – jsme na vrcholu pyramidy,“ uvedl autor patentu, český vědec a vynálezce Jan Procházka.

V rámci slavnostního otevření se uskutečnila i prohlídka továrny, účastníci zde měli možnost vidět nejen samotné baterie, ale seznámit se i s koncovými řešeními v podobě domácích a průmyslových úložišť i rychlonabíjecích stanic elektromobilů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

Vyhlášky obcí a krajů budou zřejmě v jedné sbírce až od roku 2022.

Sbírka obecních a krajských vyhlášek asi začne fungovat od roku 2022. Bylo by to o rok později, než navrhovala vláda. Sněmovna by o tom měla rozhodnout v listopadu. Více»

Šumavský Ski and Bike Špičák hlásí rekordní letní návštěvnost.

Rekordní letní návštěvnost, meziročně o 44 procent více turistů a bikerů, zaznamenal Ski&Bike Špičák, hlavní sportovní areál západočeské části Šumavy a největší horský areál Plzeňského kraje. Více»

Slovenská továrna Volkswagenu odstartovala výrobu modelu Karoq.

Německá automobilka Volkswagen včera ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Více»

Všechny články a aktuality »»