Provozuje:
Juris Real Estate

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech.

V počtu kempů se Česká republika umístila na dvanáctém místě v Evropě.

autor. JURIS REAL (Zdroj: E15)

Pozici evropské "Kempařské" velmoci si udržuje Francie s osmi tisíci tábořišť. Rozlohou zhruba 6,5násobně menší ČR s 565 kempy obsadilo dvanácté místo. Toto zjištění vyplývá z analýzy projektu Česko v datech.

Hned za Francií se umístila Velká Británie se zhruba 4 700 kempů. Nizozemí a Německo pak mají shodně tři tisíce tábořišť.

Nejvíce kempů v tuzemsku se nachází v Jihočeském kraji. Kempy tam nabízejí zhruba 14, 3 tisíce míst pro stany a karavany, což odpovídá 26, 7 procenta z celkového počtu míst v tuzemsku. Na druhém místě s 5, 8 tisíce míst je Středočeský kraj (10, 9 procenta) a na třetím Jihomoravský kraj s 5, 6 tisíce kempovacích míst (10, 4 procenta).

Naopak nejméně kempů se nachází v hlavním městě. Je to přibližně 2, 1 procenta z celorepublikového počtu.

Umístění kempů ovlivňuje především blízkost vodních ploch. Prvenství Jihočeského kraje v počtu kempů se tak váže na skutečnost, že se v kraji nachází 26, 8 procenta všech vodních ploch v České republice.

Spousta tábořišť je situováno podél Vltavy a jejich hlavních přítoků nebo třeba kolem Máchova jezera v Libereckém kraji.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»