Provozuje:
Juris Real Estate

Vánoční stromečky se začnou u obchodních řetězců prodávat příští týden.

Prodeje vánočních stromků před obchodními řetězci by měly odstartovat příští týden, např. Mountfield je začne nabízet od příštího čtvrtku, před obchody Kaufland se objeví "zase" od soboty.

Vánoční stromečky se začnou u obchodních řetězců prodávat příští týden.

autor. JURIS REAL

Prodeje vánočních stromků před obchodními řetězci by měly odstartovat příští týden, např. Mountfield je začne nabízet od příštího čtvrtku, před obchody Kaufland se objeví "zase" od soboty.

Společnost Ahold, jež prodává pod značkou Albert, očekává počátek prodeje stromků spolu s nástupem adventu. Zástupci řetězců očekávají větší poptávku o živé stromy, podle mluvčí Globusu Rity Gabrielové mají zákazníci v posledních letech zájem o "čerstvost". Ceny by měly být obdobné jako loni, kdy stromky stály od 300 do 900 korun, některé prémiové kusy se ale prodávaly i za 1 400 korun. Podle Gabrielové ceny v Globusu zůstávají u umělých i živých stromků na úrovni loňska. "Očekáváme opět výrazný zájem o všechny druhy vánočních jehličnanů, a proto jsme oproti loňsku ještě navýšili objednávky u našich dodavatelů," uvedla. Globus živé stromky většinou umisťuje do venkovních zahrad, aby nestály ve vytopených hypermarketech. "Živý sortiment nenabídneme ve všech našich prodejnách, poněvadž k tomu nemáme vždy tak příznivé podmínky z hlediska velikosti prodejní plochy, jak by bylo potřeba. Živé vánoční stromky tak budeme prodávat pouze ve větších hypermarketech, které jsou obvykle spojeny s velkými městy typu Praha, Brno, Ostrava a další," dodala Gabrielová.

"Ceny zůstávají víceméně na stejné úrovni loňského roku," sdělila mluvčí Mountfieldu Kateřina Böhmová. Řetězec očekává meziroční nárůst zájmu o zhruba 30 procent u přírodních stromků. "Prodáváme oblíbené kavkazské jedle," sdělila.

Ahold před vybranými obchody bude nabízet stromky do Štědrého dne. "Z našich výzkumů z uplynulých let víme, že vůně čerstvého jehličí je pro Čechy, Moravany a Slezany symbolem Vánoc, takže zájem o živé stromky je konzistentně obrovský," uvedla mluvčí řetězce Barbora Vanko.

Také podle mluvčího Sdružení pěstitelů vánočních stromků Františka Valdmana zůstaly ceny za jedle, smrky i borovice na loňské úrovni. "Na evropském trhu se ceny nezvyšovaly, takže neporostou ani u nás. Mohou se měnit místně, protože je ovlivňuje cena nájmu pozemků i rostoucí mzdy," řekl. Ceny tak budou u jedlí začínat na 550 korunách za strom, u smrků na 300 až 400 Kč podle druhu a cena borovic od 300 do přibližně 500 korun.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ženevský autosalon byl kvůli koronaviru zrušen.

Letošní ročník mezinárodního autosalonu v Ženevě byl kvůli epidemii koronaviru zrušen, oznámili včera organizátoři. Více»

Zaorálek potvrdil památkovou ochranu Hadích lázní.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) definitivně stvrdil památkovou ochranu teplických Hadích lázní. Více»

D11 by měla dle ministra Havlíčka končit na polských hranicích do roku 2026.

Dálnice D11 by měla skončit na česko-polské hranici u Královce na Trutnovsku, kde se napojí na polskou dálniční síť, do roku 2026. Více»

Po teplé zimě bude v sadech více škůdců.

Ovocnáři se bojí mrazů. Více»

Britský soud zamítl plán na rozšíření letiště Heathrow.

Britský odvolací soud kvůli dopadům na životní prostředí dnes zamítl kontroverzní vládní plán na rozšíření londýnského letiště Heathrow. Informují o tom tiskové agentury. Více»

Všechny články a aktuality »»