Provozuje:
Juris Real Estate

Včera začala rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze.

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala s rekonstrukcí Barrandovského mostu, která potrvá do roku 2025. Její první část se bude odehrávat pod mostem, potrvá více než rok a bude znamenat zúžení Modřanské ulice do jednoho pruhu.

Včera začala rekonstrukce Barrandovského mostu v Praze.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pražská Technická správa komunikací (TSK) začala s rekonstrukcí Barrandovského mostu, která potrvá do roku 2025. Její první část se bude odehrávat pod mostem, potrvá více než rok a bude znamenat zúžení Modřanské ulice do jednoho pruhu.

Omezení na samotném mostě pak přijdou až od roku 2022, kdy bude provoz omezen v obou směrech o jeden pruh.

Žurnalistům tyto informace včera sdělili zástupci magistrátu a TSK. Celkové finanční náklady na rekonstrukci budou podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (Praha Sobě) činit asi 600 milionů korun.

Barrandovský most spojuje Prahu 4 a 5. Vybudován byl v letech 1978 až 1988, měří přes 340 metrů a je na něm osm jízdních pruhů a dva chodníky. Je součástí pražského okruhu a denně po něm projede 144.000 aut.

Náměstek uvedl, že první část mostu byla dokončena v roce 1983 a druhá o pět let později. "Dospěli jsme do stádia, že musí projít generální opravou," řekl. První část opravy, která byla včera zahájena a potrvá do konce listopadu příštího roku, se týká spodní části mostu, tedy základů a pilířů. Práce se budou odehrávat i na Vltavě, a to buď z pontonu, nebo je zajistí potápěči. V zimě bude přestávka. Náklady na první etapu jsou podle Scheinherra 63 milionů korun.

Druhá část opravy se bude týkat samotné mostovky a také nájezdových ramp. Nyní jsou na mostě čtyři plus čtyři pruhy, v době rekonstrukce jeden v každém směru ubude.

Náměstek dále konstatoval, že před zahájením oprav se podařilo uskutečnit rekonstrukci např. navazujících částí Jižní spojky a Štěrboholské radiály a také zkapacitnění nájezdových a sjízdných ramp do Modřanské ulice včetně křižovatky.

"To jsou zkoordinované projekty tak, aby dopady na dopravu během rekonstrukce mostu byly co nejmenší," vysvětlil.

V souvislosti s plánovanou stavbou Radlické radiály, která se má na vnitřní okruh napojovat právě na Barrandovském mostě, se objevily obavy ohledně jeho nedostatečné kapacity. Podle náměstka nyní hlavní město nechává prověřit možnosti, jak uzel rozšířit a umožnit průjezd více aut.

"Podle mě je ale nereálné rozšíření v rámci této konstrukce," informoval. Nejspíš by se tedy musel postavit nový most. "Ale to je skutečně teď ve fázi ideové studie," doplnil a uzavřel Scheinherr.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ceny vánočních stromků zůstanou na loňské úrovni nebo se možná sníží.

Ceny vánočních stromků i jejich prodej letos zůstanou na loňské úrovni, ale budou regionálně rozdílné. Některé druhy budou dokonce levnější. Více»

Útlum uhlí v roce 2038 je podle ekologů pozdě.

První radí odstavit Počerady. Více»

Důsledky těžby v dole Turów můžou být horší, než se čekalo.

Důsledky plánovaného rozšíření polského dolu Turów na obce na německé i české straně hranice by mohly být horší, než se dosud čekalo. Toto zjištění vyplývá z nového vědeckého posudku, který jeho autor představil v Žitavě (Zittau). Více»

Knihovny omezily kontakt.

Knihy do karantény posílají výjimečně. Více»

Uhelná komise dnes datum konce využívání uhlí v ČR nestanoví.

Ráno se uskuteční další jednání tzv. uhelné komise, která má řešit útlum těžby uhlí, ale také celkový budoucí energetický mix ČR. Kvůli současnému koronavirovému stavu se bude diskutovat on-line. Více»

Všechny články a aktuality »»