Provozuje:
Juris Real Estate

Ve Špindlerově Mlýně bourají historickou budovu.

Podle starosty bez povolení.

Ve Špindlerově Mlýně bourají historickou budovu.

autor. JURIS REAL, ČTK, novinky.cz, iDNES.cz, MF DNES

Podle starosty bez povolení.

V centru Špindlerova Mlýna začala demolice stavby bývalé zotavovny Pětiletka, jejíž součástí byla Špindlerovská hospoda. Bourání začalo 26. září, přestože stavební úřad nevydal povolení k odstranění stavby.

ČTK to řekl starosta největšího krkonošského střediska Vladimír Staruch. Objekt v posledních letech chátral, provoz Špindlerovská hospoda ukončila loni v srpnu. Na případ upozornil server Novinky.cz. "To, že demolice začala, jsem se dozvěděl, když jsem šel do práce. Okamžitě jsem upozornil, že pravděpodobně dochází k nezákonnému odstraňování stavby," prohlásil ČTK Staruch. Stavební úřad podle něj dostal od vlastníka objektu žádost o odstranění stavby, ke které se město jako účastník řízení vyjádřilo, ale povolení úřad nevydal, demolice začala pouze na základě statického posudku. Podle serveru iDNES.cz je cílem vlastníka objektu, společnosti Projekt centrál, na místě Pětiletky vystavět apartmánový komplex. Předseda představenstva společnosti Projekt centrál Tomáš Kapoun na otázky MF DNES, proč firma zahájila demolici bez povolení a jaké má ve Špindlerově Mlýně záměry, nechtěl odpovídat.

"Požádali si o předběžný souhlas, aby věděli předběžná stanoviska města ke stavebnímu řízení. Rada města vydala souhlasné vyjádření k odstranění stavby za předpokladu, že poběží řádné stavební řízení. Věděli jsme, že je objekt ve špatném stavu a je snaha ho nahradit novým. Předpokládali jsme ale, že bude řádné stavební řízení, kdy dojde k posouzení stavu objektu a bude navržen postup demolice. Tedy, že se teprve rozhodne, jestli půjde o částečnou či úplnou demolici a v jakém rozsahu bude případně objekt nahrazen," sdělil ČTK Staruch. Demolice podle něj pokračuje, přestože stavební úřad vydal výzvu k zastavení prací. "Stavební úřad postupoval podle stavebního zákona, následně odeslal první výzvu k zastavení práce, ale práce pokračují dál," uvedl starosta. Za zbourání areálu bez demoličního výměru investorovi hrozí pokuta až 200.000 korun. "Otázkou je, jestli výše pokuty bude odpovídat krokům, které stavebník učinil. Nemáme nyní žádný zákonný prostředek, jak zabránit tomu, aby demolice pokračovala. Pokud vím, tak věc by už měla prověřovat policie," konstatoval Staruch.

Starosta dnes také ČTK řekl, že radnice předpokládala, že zchátralý objekt v budoucnu nahradí nový, ale v kontextu aktuálního územního plánu a územní studie centra. "Počítalo se s tím, že jednou může dojít k odstranění stavby a její nahrazení novým objektem, ale za předpokladu, že objekt bude v takovém stavu, že nebude možné provést jeho rekonstrukci. Pokud se někdy jednalo na radnici, co by tam mohlo vzniknout, tak se vždy hovořilo jen o hotelu. Město nikdy nesouhlasilo, že by v novém objektu měly být apartmány," prohlásil Staruch. Špindlerovská hospoda byla založena na počátku 20. století zřejmě na místě starší stavby, není památkově chráněná.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Bezrealitky se startupem Ownest chtějí změnit přístup Čechů k hypotékám.

Zájemce posoudí do čtyř minut. Více»

Úroda chmele byla v ČR letos mírně nadprůměrná.

Činila 6 997 tun. Více»

Tuzemská ekonomika klesla ve 3. čtvrtletí meziročně o 0,7 pct.

ČSÚ zhoršil odhad. Více»

KS v Ostravě vyhlásil v případě Liberty Ostrava moratorium.

Krajský soud v Ostravě vyhlásil v případě hutní společnosti Liberty Ostrava individuální moratorium. O ochranu před jedním z věřitelů firma sama před časem požádala. Více»

HDP ve 3. kvartálu meziročně klesl o 0,7 procenta.

Klesne i celoročně. Více»

Všechny články a aktuality »»