Provozuje:
Juris Real Estate

Všeobecná fakultní nemocnice chystá investice za osm miliard korun.

VFN plánuje investice za osm miliard korun, chystají se rekonstrukce stávajících budov i nové objekty.

Všeobecná fakultní nemocnice chystá investice za osm miliard korun.

autor. JURIS REAL, ČTK

VFN plánuje investice za osm miliard korun, chystají se rekonstrukce stávajících budov i nové objekty.

Nemocnice s 6 000 zaměstnanci a 1 500 lůžky sídlí na 20 různých místech v Praze od Albertova po Karlov, ale také ve Zbraslavi nebo na Strahově.

Záměrem je podle ředitele nemocnice Davida Feltla větší centralizace. Centrum metropole ale nemocnice neopustí. První etapa bude zahájena příští rok, řekl novinářům.

Část nemocnice vznikala ještě za Rakouska-Uherska, další budovy pak za první republiky. Poslední byla postavená urologie na Karlově v roce 1976.

Investice musí nemocnice zřizovaná ministerstvem zdravotnictví konzultovat kvůli poloze v centru rovněž s památkáři, část budov je i památkově chráněná. Pro nové budovy VFN počítá s architektonickými soutěžemi.

Vzniknout by měly dva nové bloky v hlavním areálu u Karlova náměstí. První za 1,5 miliardy korun nahradí do roku 2027 současnou budovu Kliniky otorinolaryngologie (ORL) v pavilonu A7, jehož část je už kvůli havarijnímu stavu uzavřená.

Po demolici vznikne nový objekt, kde zůstane ORL a oddělení biochemie, a přestěhuje se tam interní urgentní příjem a ze Zbraslavi transfuzní oddělení.

V současné době se podle Feltla připravuje registrace projektu mezi investice plánované ministerstvem zdravotnictví.

Začít by se pak mohlo příští nebo přespříští rok. Záležet bude na rychlosti stavebního řízení.

V sousedství pak vyroste druhá stavba za dvě miliardy, přesunou se do ní zejména kliniky, které sídlí mimo hlavní areál U Nemocnice 2, např. neurologie, urologie, interna ze Strahova nebo dětský areál z Klárova. Objekty, které opustí, pak nemocnice vrátí státu.

Asi 150 milionů z evropských fondů nemocnice investuje do Kliniky adiktologie. Do tří let tam vznikne detoxikační centrum pro děti a mladistvé se závislostí na psychotropních látkách. V podkroví bude stacionář pro dospělé.

Rekonstrukce interiérů z fondů EU čeká i Psychiatrickou kliniku, zůstane ale v areálu v Kateřinské zahradě.

Další zhruba miliardu korun bude stát plánovaná modernizace Gynekologicko-porodnické kliniky. V porodnici U Apolináře má vzniknout centrum porodní asistence a nové neonatologie specializované na předčasně narozené děti.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

Vyhlášky obcí a krajů budou zřejmě v jedné sbírce až od roku 2022.

Sbírka obecních a krajských vyhlášek asi začne fungovat od roku 2022. Bylo by to o rok později, než navrhovala vláda. Sněmovna by o tom měla rozhodnout v listopadu. Více»

Šumavský Ski and Bike Špičák hlásí rekordní letní návštěvnost.

Rekordní letní návštěvnost, meziročně o 44 procent více turistů a bikerů, zaznamenal Ski&Bike Špičák, hlavní sportovní areál západočeské části Šumavy a největší horský areál Plzeňského kraje. Více»

Slovenská továrna Volkswagenu odstartovala výrobu modelu Karoq.

Německá automobilka Volkswagen včera ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Více»

Všechny články a aktuality »»