Provozuje:
Juris Real Estate

Výkup pozemků je prý Achillovou patou výstavby metra D.

Výkup více než 800 pozemků je "jednou z Achillových pat" stavby metra D do Písnice. "Je to velmi obtížný proces, pořád jsme na začátku, jde to pomalu a složitě," řekl v rozhovoru s ČTK ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Výkup pozemků je prý Achillovou patou výstavby metra D.

autor. JURIS REAL

Výkup více než 800 pozemků je "jednou z Achillových pat" stavby metra D do Písnice. "Je to velmi obtížný proces, pořád jsme na začátku, jde to pomalu a složitě," řekl v rozhovoru s ČTK ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Kvůli výkupům pozemků se ale prý termín výstavby nezdrží. Všechny potřebné pozemky by měl podnik získat do září příštího roku, dodal.

Metro D spojí centrum s jižní částí města. Náklady na stavbu z náměstí Míru do Písnice včetně výkupu pozemků překročí 50 miliard korun. Stavět se podle projektantů začne za tři roky a práce potrvají pět až šest let. Praha zvažuje na lince zavedení automatického metra bez řidiče. To Ďuriš potvrdil. "Vrátili jsme se k původním plánům na bezobslužný provoz, je to směr, kterým chceme stavbu vést," uvedl. "Půjde o mírné zdražení v rámci stavební části, ale o dlouhodobě levnější a bezpečnější provoz," doplnil. Rozhodnutí bude na radě města, která ovšem už dřív přijala usnesení, že v metru D budou jezdit běžné soupravy s řidičem.

Na novou linku metra D chce vedení města žádat vládu o finanční podporu. Chystá se využít i prostředky z EU.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Loňské srážky byly jako na houpačce.

Počasí v loňském roce lze popsat jako střídání extrémů. Zatímco leden, březen, duben, červenec, listopad a prosinec patřily z hlediska srážek k sušším měsícům, únor, červen, srpen, září a říjen byly nadprůměrné. Normální byl jen květen. Více»

Ruský prezident odmítl informaci Navalného, že vlastní luxusní nemovitost.

Putin odmítl tvrzení svého úhlavního kritika Alexeje Navalného, že mu patří luxusní rezidence na pobřeží Černého moře. Více»

IKEA letos otevře v metropoli první projekční studio v ČR.

Nábytkářský řetězec IKEA plánuje letos v Praze otevřít své první projekční studio v regionu České republiky, Slovenska a Maďarska. Zaměřené bude na plánování kuchyní, úložných prostor a koupelen. Více»

Americký firma Ball postaví v Plzni továrnu na plechovky za 4,4 mld. Kč.

Americká korporace Ball, výrobce recyklovatelných hliníkových obalů, hodlá letos na jaře zahájit výstavbu nového výrobního závodu v nové průmyslové zóně v Plzni. Více»

Vláda ČR prý nesouhlasila s Havlíčkovým návrhem na otevření skiareálů.

Vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) včera na vládě neuspěl s návrhem na otevření skiareálů. Více»

Všechny články a aktuality »»