Provozuje:
Juris Real Estate

Za domy a byty do Špindlu.

Dnešní aktualita bude pojednávat o luxusních nemovitostech ve Špindlerově Mlýně. Dnes tedy odložíme lyže a snowboard.

Za domy a byty do Špindlu.

autor. JURIS REAL

Dnešní aktualita bude pojednávat o luxusních nemovitostech ve Špindlerově Mlýně. Dnes tedy odložíme lyže a snowboard.

Realitní odborníci předpovídají i přes přetrvávající obtížné podmínky na realitním trhu v příštích letech další růst cen nemovitostí a pozemků v některých lukrativních oblastech. Například v největším českém horském lyžařském středisku Špindlerově Mlýně se stal hnacím motorem další investiční aktivity mimo jiné i nový územní plán. Ten koncem roku schválilo zastupitelstvo. O potřebě nového územního plánu se ve Špindlerově Mlýně hovořilo už téměř deset let. Jednání nebyla jednoduchá, neboť při jeho přípravě muselo město přihlédnout k mnohdy značným rozporným zájmům ochránců přírody, majitelů lyžařských areálů, občanů města, ale i provozovatelů služeb a majitelů hotelů a penzionů. Na nový územní plán ale netrpělivě čekali i obchodníci s realitami. Ti jsou s dosaženým kompromisem vesměs spokojeni. Ceny nemovitostí podle nich potřebovaly další prorůstový impuls. "Pokud si chce Špindlerův Mlýn udržet pozici prestižního zimního střediska a srovnat krok s alpskou konkurencí, potřeboval jakousi injekci. Ta sice povede ke zvýšení cen zejména v centru, současně ale přiláká silné hráče, kteří zkvalitní služby a zvýší standardy hotelových a restauračních zařízení," sdělil Pavel Šťastný ze skupiny Cimex Invest. Ta ve Špindlerově Mlýně vlastní několik nemovitostí včetně známého hotelu Horal.

Polepší si i lyžaři.

Z pohledu návštěvníků Špindlerova Mlýna ale nový územní plán přinese i další viditelné efekty. Předpis platný zhruba půldruhého měsíce nahradil původní dávno překonaný územní plán z roku 1994 a hlavně automaticky zrušil řadu posledních let platnou stavební uzávěru. Konec stavební úzávěry ale neznamená signál pro opětovnou divokou výstavbu především bytových domů rostoucích pod taktovkou developerů poslední dobou ve Špindlu jako houby po dešti. "Výstavbu dalších bytových domů nový územní plán neumožňuje. Zároveň ale na rozdíl od předchozího dovoluje propojení jednotlivých lyžařských areálů a stanoví plochy, kde lze ještě stavět," přiblížil vedoucí odboru výstavby špindlerovské radnice Petr Kubec. Jedny z posledních bloků apartmánových domů mají vyrůst na Medvědíně. Společnost plánující už několik let mohutnou zástavbu plochy v těsném sousedství medvědínské lanovky doposud prodala zhruba třetinu rekreačních bytů cenově odstupňovaných podle velikosti a dispozice od 2, 5 do skoro deseti miliónu korun. Zvýšit zájem o zřejmě poslední špindlerovské apartmánové byty může i nový územní plán, který zřejmě nadlouho učiní podobné výstavbě přítrž. Dokument tak může přinejmenším udržet a popřípadě zvýšit cenu horských apartmánů v jedné z nejžádanějších lokalit Česka. "Územní plán však představuje živý organismus, nikoli dogma. Zároveň nebude mít ani neomezenou platnost," podotkl Kubec. Územním plánem schváleným ve Špindlerově Mlýně zároveň alespoň načas končí éra stavebních zlatokopů, kteří měli obvykle peníze za předem prodané apartmánové byty v kapse ještě dřív, než bagry začaly hloubit základy budoucích staveb (Prouza, Vl. Holý, J. Hodnota nemovitostí v lukrativních oblastech poroste. deník Právo, dne 21. 2. 2011, s. 14.).
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V České republice se budou nacházet první tři stojany s vodíkem.

V České republice vzniknou první tři veřejné stojany s vodíkem pro dopravu. Na stávajících čerpacích stanicích značky Benzina z petrochemického holdingu Unipetrol je v Praze na Barrandově, v Litvínově a v Brně postaví společnost Bonett. Více»

Stavbaři vyzkoušeli k rekonstrukci odpočívky D52 novou technologii.

Stavbaři vyzkoušeli k rekonstrukci levé odpočívky dálnice D52 u Rajhradu na Brněnsku technologii Whitetopping. Více»

Rada České národní banky dnes nechala jednomyslně úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada České národní banky jednomyslně ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 0,25 procenta. Podle ekonomů by sazby měly beze změny zůstat delší dobu. Více»

Výrobu zatím omezilo 20 minipivovarů.

Podle svazu přichází krize. Více»

ČEZ sníží od října cenu elektřiny pro domácnosti.

Největší dodavatel elektřiny v České republice, skupina ČEZ, sníží od října cenu elektřiny pro domácnosti napříč ceníky v průměru o devět procent. Více»

Všechny články a aktuality »»