Provozuje:
Juris Real Estate

Zájem Čechů o dovolenou na horách roste.

Volných pokojů je ale dost.

Zájem Čechů o dovolenou na horách roste.

autor. JURIS REAL, ČTK

Volných pokojů je ale dost.

Zájem Čechů o dovolenou na horách podle Asociace horských středisek (dále jen "AHS") stále roste, ubytovací zařízení ale stále mají volné kapacity. Lidé rezervace neprovádějí s tak velkým předstihem jako měli ve zvyku dříve, navíc se ještě zcela nevrátili hosté ze zahraničí.

V uplynulém prodlouženém víkendu horská střediska evidovala tradičně vyšší návštěvnost, momentálně je situace mnohem klidnější. ČTK to sdělili zástupci AHS.

V průběhu víkendu, na který navazovaly dva státní svátky, se lidé podle prezidentky AHS Kateřiny Neumannové mohli v některých oblastech setkat s delšími čekacími dobami na lanovky nebo občerstvení.

"Nyní je situace mnohem klidnější a záběry z těchto tradičně exponovaných dní by neměly návštěvníky zbytečně odrazovat od pobytu na horách," řekla.

Obsazenost horských středisek dosáhla podle ředitele AHS Libora Knota v červnu v průměru 43 procent, tedy podobné hodnoty jako loni. Ve srovnání s roky před pandemií ale podle něj jde o pokles o více než pětinu.

Ani na léto nejsou ubytovací kapacity naplněny, obsazeny jsou podle Matěje Kratochvíla ze střediska Lipno na 60 procent, tedy zhruba o 20 procent méně než v minulém roce.

Nejvíce volných míst nabízí podle AHS např. Jeseníky nebo Krkonoše. Naopak nejvíce lidí si pobyt zamluvilo v Harrachově, Špičáku na Šumavě nebo v Monínci.

Výběr v některých střediscích může být podle Knota omezený, ale návštěvníci se podle něj nemusejí obávat, že by nenašli žádné volné místo.

Přes ztrátovou zimu horská střediska investovala podle AHS desítky milionů korun, zejména do budování cyklistických parků, naučných stezek nebo gastronomických provozů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Velké obchody zůstanou v úterý 28. září na státní svátek podle zákona zavřené.

Občané tak nenakoupí v hypermarketech či supermarketech. V provozu nebudou ani hobbymarkety a některá obchodní centra. Prodejci o tom zákazníky informují na webových stránkách, sociálních sítích nebo v akčních letácích, zjistila ČTK. Více»

Ministerstvo obrany opětovně nabízí nepotřebné nemovitosti.

Ministerstvo obrany nabízí celkem 23 realit s minimální požadovanou kupní cenou dosahující v souhrnu 1,3 milionů korun. Více»

Hello bank snižuje úrokovou sazbu u EKO půjčky.

Od 1. října 2021 Hello bank! mění rozpětí úrokové sazby EKO půjčky od 3,9 % p.a. (ročně) do 8.90 % p.a. Více»

Krajský soud v Ostravě zamítl žaloby k dálnici u Přerova.

KS v Ostravě zamítl žalobu proti olomouckému krajskému úřadu ohledně změny územního rozhodnutí pro poslední úsek dálnice D1 mezi Přerovem a Říkovicemi. Více»

Čínská Evergrande zmeškala termín pro uhrazení úroků z dluhopisů!

Někteří držitelé zahraničních dluhopisů problémové čínské developerské společnosti Evergrande zatím neobdrželi úroky, jejichž termín splatnosti vypršel ve čtvrtek. Více»

Všechny články a aktuality »»