Provozuje:
Juris Real Estate

Zájem o krátkodobé pronájmy kancelářských prostor v České republice roste.

Doba se neúprosně zrychluje a s ní i podnikání. Čím menší firma, tím větší nároky na flexibilitu. Mnohaleté smlouvy, složité závazky a ještě jejich o dost složitější vypovídání tak v podnikání začínají být jen obtížně přijatelnou podmínkou.

Zájem o krátkodobé pronájmy kancelářských prostor v České republice roste.

autor. JURIS REAL

Doba se neúprosně zrychluje a s ní i podnikání. Čím menší firma, tím větší nároky na flexibilitu. Mnohaleté smlouvy, složité závazky a ještě jejich o dost složitější vypovídání tak v podnikání začínají být jen obtížně přijatelnou podmínkou.

Nejinak je tomu i u pronájmů kanceláří. Krátkodobý a střednědobý pronájem tak nabývá na popularitě a naznačuje možnou budoucnost toho odvětví.

Smlouvy bez závazků, tolik běžné v jiných službách se prosadily i v kancelářském byznysu. Začínající podnikatel, ale i ten, který zavítá do dané lokality párkrát do měsíce kvůli několika schůzkám, mají jedno společné.

Nechtějí se vázat, nechtějí slibovat platbu faktur za prostor, které už za pár měsíců nemusí potřebovat, případně mu nebudou vyhovovat. A nabídka se přizpůsobuje. Potřebujete pronájem pracovního místa? Nebo byste raději vlastní a větší kancelář na dva dny v týdnu? K tomu na pár hodin zasedací místnost, kde se svými obchodními partnery vyřešíte obchodní záležitosti? Nic není nemožné. Růst zájmu o krátkodobé pronájmy potvrzuje i profesionál z oboru, Martin Skalický ze společnosti Cimex, která pronajímá kancelářské prostory ve více než deseti budovách v Praze a Karlových Varech.

„V roce 2016 stále ještě převažovaly dlouhodobé pronájmy, nicméně lze pozorovat nástup trendu u krátko a střednědobých. Během posledních dvou let se podíl krátkodobých pronájmů na trhu zvýšil o desítky procent a nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl zastavit. Právě z tohoto důvodu jsme na trh uvedli projekt rightnowoffices.cz který se specializuje na kanceláře, zasedací místnosti a coworking po celé Praze s délkou nájmu již od jedné hodiny!“ Navzdory trendu velké a stabilní společnosti, které ke své obchodní činnosti potřebují větší plochy, ani dnes nemívají problém s delšími nájemními vztahy. A ty se jim vyplatí – často je vlastník schopen v řadě případů dát zajímavý příspěvek na úpravu prostor dle jejich požadavků nebo nabídnout různé jiné pobídky. Míra pobídek pak záleží právě na délce nájmu a velikosti plochy.

Kdy zvolit krátkodobý a kdy dlouhodobý pronájem?

Krátkodobý pronájem je zpravidla výhodnější pro freelancery, start-upy a začínající podnikatele, kteří se nechtějí a ani nemohou vázat. Ale také pro ty, kteří často cestují. „Divoká devadesátá léta, kdy se klíčové obchody domlouvaly na benzínových pumpách, jsou díky bohu ty tam, ale ani přesun obchodní a podnikatelské činnosti do rušných kaváren v reakci na rostoucí dynamiku globálního světa by neměl zůstat konečnou stanicí podnikatelské kultury naší země.“ pokračuje Martin Skalický ze společnosti Cimex a dodává: „Nabídka klidného, moderního a dostatečně flexibilního pracovního prostředí například v rámci našeho projektu rightnowoffices.cz, kde máte za adekvátní náklad k dispozici také zapůjčení techniky, administrativní služby, pronájem parkovacího místa nejen pro sebe ale i pro návštěvu atd., je naše odpověď na rostoucí poptávku po flexibilních krátkodobých pronájmech.“

Krátkodobé pronájmy administrativních prostor mohou být řešením i pro velké firmy, které pro svou činnost standardně využívají dlouhodobě pronajaté administrativní plochy.

Využitím nabídky krátkodobých flexibilních pronájmů totiž mohou efektivně vykrývat nárazové potřeby, kvůli kterým by jinak držely nevyužitou kapacitu v dlouhodobě pronajatých administrativních prostorech. Jedná se přitom o poměrně revoluční úvahu o optimalizaci finančních nákladů na zajištění administrativních ploch nutných pro činnost dané firmy kombinací standardně dlouhodobě pronajatých kanceláří a využitím nabídky potenciálu flexibilních krátkodobých pronájmů. Taktéž se zde otevírá prostor pro vlastníky komerčních nemovitostí, aby momentálně neobsazené administrativní prostory nabídli ke krátkodobému flexibilnímu pronájmu, a to např. do doby, než bude vyhledán a sjednán nájemní vztah s dlouhodobým nájemcem.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lichtenštejnové neuspěli u Ústavního soudu ve sporu o les u Říčan.

Nadace knížete z Lichtenštejna neuspěla u Ústavního soudu ve sporu s Českou republikou o les u středočeských Říčan. Soud odmítl stížnost nadace proti předchozímu verdiktu o nevydání 600 hektarů říčanského lesa Lichtenštejnům. Více»

Z bývalý ruských kasáren se staly ruiny, ale i škola či muzeum.

Někdejší pobyt sovětské armády v České republice připomíná i po 30 letech řada opuštěných budov. Část objektů po úpravách našla nové uplatnění jako byty, sklady či sociální ústavy. Více»

V Berlíně včera vstoupil v platnost zákon, který na pět let zmrazuje nájemné.

Cílem kontroverzního opatření je zastavit prudký růst nákladů na bydlení z posledních let, kvůli kterému se řada obyvatel z německého hlavního města vystěhovala. Jmenovaný zákon se dotýká 1, 5 mil. bytů. Více»

Velkolepý rodinný dům v blízkosti vily Tugendhat je na prodej.

Bydlet v ulici Černopolní v Brně něco znamená. Rezidenční čtvrť, která začala vznikat před první světovou válkou, skrývá ale i další méně známé poklady, jako je např. čtyřpatrový dům s benátskými žaluziemi a parapety z mramoru. Více»

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Všechny články a aktuality »»