Provozuje:
Juris Real Estate

Získání stavebního povolení podstatně zrychlí.

Legislativní novela stavebního zákona by měla od července příštího roku zjednodušit získání stavebního povolení. Nově tak nahradí územní a stavební povolení, souhlas s napojením na kanalizaci a další pouze jedno povolení na jednu stavbu.

Získání stavebního povolení podstatně zrychlí.

autor. JURIS REAL

Legislativní novela stavebního zákona by měla od července příštího roku zjednodušit získání stavebního povolení. Nově tak nahradí územní a stavební povolení, souhlas s napojením na kanalizaci a další pouze jedno povolení na jednu stavbu.

Zkrátí se čas i finanční nároky na získání stavebního povolení.

„Mělo by to být přehlednější a jednodušší i pro zcela nezkušeného stavebníka, který si buduje dům jednou za život. Vše se dozví na jednom místě, kde se také vše rozhodne,“ říká Daniel Vondrouš, odborník ekologické organizace Zelený kruh. „Je to krok správným směrem. S průtahy při povolování se do určité míry setkává každá větší stavba,“ říká Ivana Pečinková z Hospodářské komory. Novela by se však mohla zdržet v parlamentu. „Tvrdím, že to bude malý zázrak, když se to podaří od ledna 2017,“ obává se Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Justice odmítla žalobu kraje na NP Šumava a MŽP kvůli zónám.

Krajský soud v Českých Budějovicích odmítl žalobu Jihočeského kraje na šumavský národní park a ministerstvo životního prostředí (MŽP) kvůli poslednímu návrhu zón území. Soud uvedl, že na rozhodování ve sporu nemá pravomoc. Více»

Lidstvo loni podle studie zničilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa.

V loňském roce se na světě vykácelo nebo vypálilo 11,9 milionu hektarů tropického lesa. Toto zjištění vyplývá ze studie, kterou uveřejnila organizace Global Forest Watch (GFW). Více»

Nařízení o zrušení zmrazení nájemného u bytů je účinné ode dneška.

Zmrazení nájemného u bytů, které vláda zavedla kvůli koronaviru 23. dubna, dnes definitivně končí. Vládní nařízení, které cenové moratorium nájemného z bytů ruší, včera vyšlo ve Sbírce zákonů a dnes vejde v účinnost. Více»

Po otevření barů v Evropě čeká na konzumenty milion piv.

S tím, jak se po celé Evropě otevírají bary a hospody, čeká na konzumenty až milion předplacených piv. Více»

Jaderné úložiště by mělo být u Temelína, na Vysočině nebo na Klatovsku.

Hlubinné úložiště jaderného odpadu má v tuzemsku vzniknout na jedné ze čtyř následujících lokalit - Janoch u Temelína, Horka na Třebíčsku, Hrádek na Jihlavsku či Březový potok na Klatovsku. Více»

Všechny články a aktuality »»