Provozuje:
Juris Real Estate

Zvládnout navrhovaná opatření nebude pro fitness snadné, konstatovala komora.

Pro provozovatele fitness center nebude snadné organizačně zvládnout navrhovaná nová opatření protiepidemického systému (PES), je to ale určitý způsob, jak se postupně vrátit k běžnému fungování.

Zvládnout navrhovaná opatření nebude pro fitness snadné, konstatovala komora.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pro provozovatele fitness center nebude snadné organizačně zvládnout navrhovaná nová opatření protiepidemického systému (PES), je to ale určitý způsob, jak se postupně vrátit k běžnému fungování.

Provozovatelé se budou muset rozhodnout, zda se vydají cestou výrazného omezení kapacity, negativních testů na koronavirus u klientů, nebo zkusí kombinaci těchto možností.

ČTK to sdělila prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Fitness centra by podle Havrdové podle současných návrhů revize nařízení systému PES mohla fungovat již v nejpřísnějším pátém stupni.

Na sportovišti by ale mohli být maximálně dva lidé, v případě čtvrtého stupně by bylo povoleno sportovat najednou nejvýše šesti lidem.

Pokud by provozovatelé chtěli využít možnosti limitu jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních provozní plochy, klienti by se museli prokázat negativním testem na koronavirus, ne starším než 48 hodin.

Omezení kapacity na dva nebo šest klientů by podle Havrdové mohlo být řešením spíše pro malé nebo hodně členité provozy. Velká fitness centra naopak uvažují, jak pro klienty zorganizovat zajištění negativních testů.

Možností jsou mobilní odběrové laboratoře, případně dohody s odběrovými místy, která se nacházejí v blízkosti sportovišť, řekla Havrdová.

Detaily opatření zatím nejsou jasné. Neví se např., zda omezení na dva lidi bude znamenat dva klienty a trenéra, nebo to bude jen trenér s jedním zákazníkem. Podle Havrdové by to znamenalo, že by nemohl být ani pracovník na recepci.

Při organizaci provozů se bude Česká komora fitness podle Havrdové držet výkladového stanoviska Národní sportovní agentury, které bude podle ní zveřejněno záhy po schválení konečné nové verze systému PES.

Aktualizaci opatření systému PES, která by měla začít platit od 1. února, na mimořádném jednání vláda z časových důvodů neprojednala.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se k ní vrátí v pondělí.

Premiér Andrej Babiš (ANO) později novinářům uvedl, že diskuse na vládě by mělo předcházet i projednání materiálu v radě pro zdravotní rizika. Kabinet by se tak mohl opařeními PES zabývat až na chystaném mimořádném jednání ve středu.

Fitness centra, posilovny nebo vnitřní bazény byly od 9. října do 10. ledna uzavřeny 79 dní. Kvůli špatné epidemiologické situaci jim ani nyní není provoz umožněn.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Firmy z České republiky vyráběly i loni materiál pro ruské reaktory.

Firmy z ČR pokračovaly i loni s dodávkami materiálu pro reaktory typu VVER ruské státní korporace Rosatom. Více»

Počet nových smluv o stavebním spoření loni poklesl.

Stavební spořitelny loni uzavřely zhruba 462.000 nových smluv o stavebním spoření, což byl meziroční pokles o pět procent. Toto zjištění vyplývá z informací, které uveřejnilo ministerstvo financí na webu. Více»

Otevření prvního vesmírného hotelu se plánuje na rok 2027.

Pokud sníte o budoucích cestách, zatímco jste během pandemie uvázli doma, proč si v duchu představovat pláže na Bali nebo benátské kanály, když by vaší budoucností mohla být dovolená ve vesmíru? Více»

V sousedním Německu se loni poprvé vyrobilo více energie z větru než z uhlí.

Podíl obnovitelných zdrojů energie na výrobě proudu se dostal na rekordních 47 procent ze 42,3 procenta v roce 2019. S odkazem na údaje německého statistického úřadu o tom na svém webu informuje týdeník Die Zeit. Více»

Pražská práva výjimečně přijímají přihlášky ke studiu až do konce března.

Zájemci o pětileté magisterské studium oboru právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy mohou letos podávat elektronické přihlášky až do 31. března 2021. Více»

Všechny články a aktuality »»