Provozuje:
Juris Real Estate

A zase ty exekuce.

Dnes přinášíme zajímavé stanovisko Mgr. Karolíny Peak, místopředsedkyně vlády, předsedkyně Legislativní rady vlády a členky zastupitelstva Městské části Praha 1 na exekuční řízení, které bylo otištěno v deníku Právo dne 25. 1. 2012 na straně 6.

A zase ty exekuce.

Dnes přinášíme zajímavé stanovisko Mgr. Karolíny Peak, místopředsedkyně vlády, předsedkyně Legislativní rady vlády a členky zastupitelstva Městské části Praha 1 na exekuční řízení, které bylo otištěno v deníku Právo dne 25. 1. 2012 na straně 6.

autor. JURIS REAL

Pro někoho je Karlovým mostem jeho dům.

Minulý pátek nechal exekutor obstavit majetek hlavního města Prahy včetně Karlova mostu a dalších památek. To bylo haló! Rozhodně větší než když se totéž stává menším dlužníkům běžně. Jen se nejedná o dluh dvě stě tisíc a zabavení Staroměstského náměstí a Stromovky, ale třeba o stokoruny a obstavený dům. Na problém s nepřiměřenými postupy exekutorů jsem ministerstvo spravedlnosti upozorňovala již v srpnu loňského roku. Tenkrát mi tvrdili, že princip přiměřenosti je v zákoně již dostatečně stanoven a žádné problémy nejsou (pozn. redakce – což je ale pravda a již dlouhou dobu dokonce existuje i stanovisko Exekutorské komory, které se týká způsobu provádění exekucí - skutečně záleží jen na samotném exekutorovi, zda-li bude dodržovat "pravidla hry" či nikoliv). Bohužel jsme ale opravdu léta svědky exekucí, kdy kvůli dlužné stokoruně, někdy dokonce i kvůli administrativní chybě jiné osoby, jsou rodinám zabavovány střechy nad hlavou. Zjevně bylo potřeba, aby exekutor nechal obstavit stomiliardový majetek včetně Karlova mostu, aby se ministr spravedlnosti rozhoupal k nutné změně. Doufejme, že nezůstane jen u mediálních práskání bičem. V Legislativní radě vlády se nám již podařilo zrušit sepisování doložek vykonatelnosti exekutory (tedy jakási samotvorba exekučních příležitostí), nyní ve druhém čtení navrhujeme další příslušné změny, aby exekuce byly přiměřené vůči dlužníkovi a plně uspokojily oprávněného věřitele a nedocházelo tak k excesům, kdy uspokojený je pouze exekutor. Nejsem proti exekutorům. Pokud dělají potřebnou práci a chrání věřitele, zaslouží podporu stejně jako věřitel sám. Je ale ve vlastním zájmu exekutorů, aby se nediskreditovali nejen excesy, jako je zabavení kulturních památek hlavnímu městu, ale ani podobnými kroky vůči drobnějším dlužníkům.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V nové hale B ve VGP Parku ČB vznikají flex. prost. pro malé a stř. velké firmy.

Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil na jaře letošního roku výstavbu haly B ve VGP Parku České Budějovice, který se nachází na okraji jihočeské metropole v komerční zóně Světlík. Více»

Ústavněprávní výbor podpořil Přibáně a Langáška jako ústavní soudce.

Senátní ústavně-právní výbor podpořil nominace právníka a sociologa Jiřího Přibáně a Tomáše Langáška z Nejvyššího správního soudu na ústavní soudce. Přibáň v tajné volbě dostal šest hlasů, Langášek devět z deseti odevzdaných hlasů členů výboru. Více»

Končící ústavní soudce Tomáš Lichovník míří k NS.

Ústavní soudce Tomáš Lichovník, jehož desetileté funkční období 19. června skončí, zamíří poté k Nejvyššímu soudu, nejprve na roční stáž. Nebude se tak zatím vracet na jihlavskou pobočku Krajského soudu v Brně, kde působil do roku 2014. Více»

ČNB nezměnila pravidla pro hypoteční úvěry.

Česká národní banka ponechala beze změny pravidla pro poskytování hypoték. Nadále platí limit výše hypotečního úvěru a hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) 80 procent, u žadatelů do 36 let 90 procent. Zbývající dva limity zůstávají deaktivované. Více»

Vláda je v kontaktu s investorem, který zvažuje vstup do Liberty Ostrava.

Vláda je v kontaktu s významným českým investorem, jenž zvažuje vstup do hutní společnosti Liberty Ostrava. Na včerejší tiskové konferenci po jednání vlády to řekl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Více»

Všechny články a aktuality »»