Provozuje:
Juris Real Estate

Aktivisté žádají o zabavení činžovního domu, který patří rodině rus. zbrojaře.

Na pražském Žižkově aktivisté ze skupiny Kaputin vyvěšením transparentu na domu, jenž patří rodině ruského zbrojaře, upozornili na pokračující ruskou agresi na Ukrajině.

Aktivisté žádají o zabavení činžovního domu, který patří rodině rus. zbrojaře.

autor. JURIS REAL, ČTK

Na pražském Žižkově aktivisté ze skupiny Kaputin vyvěšením transparentu na domu, jenž patří rodině ruského zbrojaře, upozornili na pokračující ruskou agresi na Ukrajině.

Žádají zabavení činžovního domu a apelují na české úřady, aby důsledněji uplatňovaly sankce vůči ruskému vedení. Akci podpořil rovněž senátor Marek Hilšer, který poslal dopis premiérovi Petrovi Fialovi (ODS) a ministrovi zahraničí Janu Lipavskému (Piráti) s výzvou k uplatnění sankcí.

"(V dopise) upozorňujeme na to, že v Praze si ukládají majetky lidé, kteří jsou spojeni s Vladimírem Putinem, vyrábí pro něj rakety a jsou to exponenti režimu," řekl ČTK Hilšer.

Doplnil, že přestože má Česká republika právní předpis, který má řešit sankce na tyto lidi, tak oni na tom sankčním seznamu nejsou. Podle něj jsou přitom na sankčním seznamu Spojených států a Kanady. "Myslím, že česká vláda by tohle měla řešit podle zákona a neměli bychom nad tím přivírat oči," napsal Hilšer.

Člen skupiny Kaputin Otakar Van Gemund ČTK sdělil, že aktivisté chtějí poukázat na nehoráznost skutečností, že zeť ruského zbrojaře vlastní činžovní dům a jeho rodina po ČR vlastní nemovitosti v hodnotě několik stovek milionů korun.

A podle něj si tak mohou v ČR svobodně podnikat, i když jejich "rodinný příslušník vyrábí rakety, které vraždí Ukrajince v agresivní teroristické válce, kterou rozpoutalo Rusko".

Podle Van Gemunda jde o Olgu a Rostislava Zorikovovi a jejich další příbuzné. "Takže my žádáme, aby sankční zákon byl dodržován a tohle nebylo možné, a aby jakýkoliv ruští oligarchové na sankčním seznamu byli vyvlastněni a ten majetek se pak prodal," prohlásil člen skupiny Kaputin. Dodal, že výtěžek by se poslal na pomoc Ukrajině jako válečná reparace.

Podle skupiny Kaputin je Olga Zorikovová dcerou Borise Obnosova, generálního ředitele nejvýznamnějšího ruského výrobce raket a bomb Tactical Missiles Corporation (KTRV).

Vyjma činžovního domu na Žižkově dále rodina vlastní nemovitosti v Hlubočepích a na Barrandově. "Platí tvrdá vízová omezení pro běžné Bělorusy a Rusy, ale chybí efektivní kontrola pohybu příbuzných vysoce postavených ruských zločinců na českém území, a to nejen v tomto případě," uzavřel Van Gemund.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Čepro odstartovala v Hněvicích výstavbu šesti nádrží na pohonné hmoty.

Společnost Čepro, která je státním distributorem paliv, zahájila v areálu v Hněvicích na Litoměřicku výstavbu šesti velkokapacitních nádrží na skladování automobilového benzinu a motorové nafty. Více»

Centrální banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky.

Česká národní banka na své hlavní budově odhalila emblémy Živnostenské banky. Zdobné prvky v podobě písmen ŽB se po osmdesáti letech vrátily na své původní místo - mříže oken budovy v ulici Na Příkopě. ČNB o tom informovala novináře. Více»

Cena silové elektřiny bude dva roky klesat.

S plynem potíže nebudou. Více»

Centra Kyjeva a Lvova jsou světovým dědictvím v ohrožení.

Rozhodlo UNESCO. Více»

Šéfové sportu se kvůli škrtům v rozpočtu bojí mj. i devastace sportovišť.

Šéfové velkých sportovních organizací, jako je Česká unie sportu (ČUS), Česká obec sokolská a Sdružení sportovních svazů ČR (SSS ČR), kvůli navrhovanému snížení rozpočtu píší premiérovi Petru Fialovi a ministru financí Zbyňku Stanjurovi. Více»

Všechny články a aktuality »»