Provozuje:
Juris Real Estate

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

Otázkou ale zůstává, jak výrazně.

Bankovní rada České národní banky dál sníží sazby.

autor. JURIS REAL, ČTK

Otázkou ale zůstává, jak výrazně.

Bankovní rada České národní banky (ČNB) bude ve čtvrtek pokračovat ve snižování základní úrokové sazby, otázkou ale zůstává rozsah tohoto kroku. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK.

Mírně větší pravděpodobnost dávají snížení sazby o čtvrt procentního bodu ze současných 5,25 procenta, nelze ale podle nich vyloučit ani pokles o půl bodu.

Významnou roli při rozhodování centrálních bankéřů podle nich bude mít vývoj kurzu koruny.

"Relativně optimistické hodnoty tuzemské inflace v kombinaci s nadále slabým výkonem ekonomiky hovoří ve prospěch zopakování předchozího snížení o 0,50 procentního bodu. K opatrnosti naopak nabádá probíhající oživení spotřeby domácností, které by v kombinaci s nadále živými vzpomínkami na nedávnou divokou inflační vlnu mohlo cenový růst opět vzkřísit. Pomyslným jazýčkem na vahách by pro bankéře mohl být kurz české koruny, která byla v poslední době silnější, než ČNB předpokládala, čímž otevřela prostor pro svižnější pokles sazeb," uvedl hlavní ekonom Cyrrusu Vít Hradil. Mírně větší pravděpodobnost ale dává tomu, že v bankovní radě zvítězí opatrnost a základní sazba klesne na pět procent. Významný vliv měnového kurzu na rozhodování ČNB předpokládá analytik ČSOB Dominik Rusinko. Upozornil přitom, že koruna začala v posledních dnech oslabovat, a to i s ohledem na vyjádření členů bankovní rady o možném snížení základní sazby o půl procentního bodu. "Samotné koruně se vidina razantnějšího poklesu sazeb evidentně nezamlouvá, z pohledu tržních sázek by totiž šlo o negativní překvapení," sdělil Rusinko. I z toho důvodu očekává spíš snížení sazeb o 0,25 procentního bodu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Luxent začal prodávat už 3. etapu RD v projektu Nová Chýně.

Na západním okraji metropole roste třetí etapa developerského projektu Nová Chýně, která zahrnuje 17 energeticky úsporných rodinných domů. Více»

Památkově chráněný bývalý hostinec v K. Šenově bude za pár let asi zase funkční.

Památkově chráněný bývalý hostinec u Ryšánků v Kamenickém Šenově na Českolipsku bude za pár let asi opět funkční. Více»

Farmáři sklidili 95 procent ozimého ječmene.

Kvalita pšenice je velmi dobrá. Více»

Ministr kultury a ředitel ND představí projekt rekonstrukce Nové scény.

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) a ředitel Národního divadla (dále i jako "ND") Jan Burian dnes představí projekt rekonstrukce Nové scény ND a Provozní budovy B. Ministr kultury bude rovněž informovat o dalším rozvoji první scény. Více»

V projektu Rezidence Brodce byl otevřen exkluzivní vzorový dům.

V developerském projektu Rezidence Brodce u Mladé Boleslavi, který zahrnuje celkem 19 moderních řadových domů s vlastní terasou a zahradou, si zájemci o bydlení ve vysokém standardu mohou prohlédnout vzorový dům. Více»

Všechny články a aktuality »»